Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Studia w Niemczech. Uczelnie są oblegane

0
Podziel się:

W semestrze zimowym 2011/2012 w niemieckich szkołach wyższych uczyło się 2,38 mln studentów.

Studia w Niemczech. Uczelnie są oblegane
(Jack Brodus/CC/Flickr)

W semestrze zimowym 2011/2012 w niemieckich szkołach wyższych uczyło się 2,38 mln studentów - poinformował dziś Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Wśród nich było ponad 10 tysięcy Polaków.

Z opublikowanych przez urząd w Wiesbaden danych wynika, że największy wzrost liczby studentów miał miejsce na pierwszym roku studiów. W 2011 r. pierwsze indeksy otrzymało 516 900 maturzystów - o 16,2 procent więcej niż w roku 2010. Ogólna liczba studiujących (2,38 mln) jest najwyższa w historii niemieckiego szkolnictwa wyższego.

Jak podał Federalny Urząd Statystyczny, liczba studentów rośnie systematycznie od r. 2006 o 8,5 procent rocznie. Jedną z przyczyn obecnego szturmu na uczelnie upatruje się w ubiegłorocznej likwidacji powszechnego obowiązku służby wojskowej oraz służby zastępczej. Wśród podejmujących studia jesienią 2011 r. było aż 276 100 młodych mężczyzn.

Najbardziej obleganymi kierunkami są obecnie prawo, ekonomia i socjologia. Znaczny wzrost przyjęć odnotowano także na kierunkach inżynierskich. Niemieckie uczelnie cieszą się tradycyjnie dużą popularnością wśród studentów z Polski. Wśród blisko 264 tys. zagranicznych studentów w roku akademickim 2010/2011 w Niemczech było ponad 10 tys. Polaków.

Czytaj o sytuacji studentów w Money.pl
Tam studenci oszukują na egzaminach Trudna sytuacja na rynku pracy - ponad milion bezrobotnych w wieku 16-24 lat - powoduje, że brytyjscy studenci oszukujący na egzaminach stali się prawdziwą plagą.
Studenci protestują przeciwko reformie szkół wyższych W akcji bierze udział około 300 tys. osób z 18 uczelni.
Nie chcą tylu studentów. Będą ostre limity _ Takie ograniczenie, że z roku na rok nie można zwiększyć liczby studentów nie więcej niż o 2 proc. bylibyśmy w stanie zaakceptować _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)