Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
colloseum
05.04.2002 06:43

Super express: szef Colloseum w Izraelu

"Super Express" twierdzi, że jeden z szefów konsorcjum Colloseum Józef Jędruch przebywa nie w RPA, a w Izraelu. Reporter gazety dotarł w Johannesburgu do lekarza, który wystawił zaświadczenie o stanie zdrowia Józefa Jędrucha.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Super Express" twierdzi, że jeden z szefów konsorcjum Colloseum Józef Jędruch przebywa nie w RPA, a w Izraelu.
Reporter gazety dotarł w Johannesburgu do lekarza, który wystawił zaświadczenie o stanie zdrowia Józefa Jędrucha. Trafiło ono do katowickiej prokuratury. "To nie on. U mnie był inny mężczyzna" - twierdzi doktor Andrzej Gaszyński
Prokuratura zarzuca Jędruchowi wyłudzenia - na kwotę blisko 100 milionów dolarów. 13 marca sąd postanowił, że Jędruch ma trafić za kraty. Nakaz zatrzymania wydał jednak dopiero dzień później. W tym czasie szef Colloseum zniknął. Wkrótce po ucieczce poszukiwany już listem gończym Jędruch wysłał do katowickiej prokuratury faks informujący, że jest poważnie chory, przebywa na leczeniu i nie może wrócić do kraju.
Dziennikarze "Super Expressu" chcieli porozmawiać z Jędruchem o sprawie Colloseum. Trzydniowe poszukiwania w luksusowych szpitalach na przedmieściach Johannesburga i Pretorii okazały się bezskuteczne. Gazeta ustaliła też, że Józef Jędruch nigdy nie wjeżdżał legalnie do Republiki Południowej Afryki.
Dziennikarze "Super Expressu" rozmawiali z biznesmenem znającym Jędrucha. Twierdzi on, że były szef Colloseum starał się o izraelskie obywatelstwo. Teraz prawdopodbnie przebywa w Izraelu, który jest znany z tego, że nie wydaje swoich rodaków organom ścigania innych państw.

IAR/se/pp/dyd

Tagi: colloseum, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz