Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Nadleśnictwa sprzedają już choinki

0
Podziel się:

- W tym roku do sprzedaży przygotowano 3,5 tys. młodych drzewek. Oprócz choinek świerkowych są także jodłowe i sosnowe - powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Nadleśnictwa sprzedają już choinki
(Nova/CC BY-SA 3.0/wikipedia)

Większość nadleśnictw na Podkarpaciu rozpoczęła sprzedaż choinek, głównie świerków - poinformował dziś rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

_ W tym roku do sprzedaży przygotowano 3,5 tys. młodych drzewek. Oprócz choinek świerkowych są także jodłowe i sosnowe _ - powiedział rzecznik.

Drzewka wyrosły na plantacjach, które zakładane są na gruntach przejściowo użytkowanych, np. pod liniami energetycznymi lub na gruntach porolnych. Każdego roku podkarpaccy leśnicy sprzedają od trzech do pięciu tysięcy choinek o wysokości od półtora do pięciu metrów.

_ Największym zainteresowaniem cieszą się choinki nadające się do ustawienia w domu, drzewka do półtora metra kosztują 25 zł. Z kolei za choinki mierzące ponad 2,5 metra trzeba zapłacić 35 zł, a powyżej 3,5 metra 55 zł. Ceny drzewek uwzględniają jedynie koszty hodowli, pozyskania i transportu z lasu _ - zauważył Marszałek.

Trafiają się także zamówienia specjalne. Zazwyczaj chodzi o choinki mierzące więcej niż dziesięć metrów, które mają być ustawione w kościołach lub miejscach publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)