Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Święta sfinansujemy z oszczędności

0
Podziel się

W tym roku na Boże Narodzenie wydamy 14 i pół miliarda złotych, statystyczne gospodarstwo domowe przeznaczy na nie tysiąc złotych.

Święta sfinansujemy z oszczędności
(18percentgrey/Dreamstime)
bDAftRGt

W tym roku na Święta około 4 procent Polaków zaciągnie kredyt, to mniej więcej tyle samo ile w ubiegłym roku. Rzadziej za to zadłużymy się na kartach płatniczych.

Marcin Idzik z instytutu badawczego TNS Polska zaznacza, że prawie połowa z nas sfinansuje Święta z bieżących pieniędzy, reszta z oszczędności.

- _ Tutaj należy zwrócić uwagę, że około 47 procent gospodarstw domowych mówi nam o tym, że chce sfinansować święta z oszczędności i to znajduje swoje odbicie w prognozach dotyczących rynku depozytowego dla klientów indywidualnych _ - mówi Marcin Idzik.

bDAftRGv

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARCINA IDZIKA:

Analityk firmy doradczej Xelion Piotr Kuczyński podkreśla, że im mniej się zadłużamy, tym lepiej.

- _ Ja uważam, że im więcej możemy kupić za własne pieniądze, nie za pieniądze z banku - obciążone odsetkami, więc droższe - tym lepiej _ - mówi Piotr Kuczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PIOTRA KUCZYŃSKIEGO:

Z danych firmy doradczej KPMG wynika, że w tym roku na Święta wydamy 14 i pół miliarda złotych, statystyczne gospodarstwo domowe przeznaczy na nie 1 tysiąc złotych.

bDAftRGB
Czytaj więcej w Money.pl
Idzie kryzys i bardzo dobrze Nie mamy pojęcia o gospodarce, a inwestowanie nas nie interesuje. Ale właśnie nadchodzi czas, który wszystko postawi na głowie.
Szykują protest. Chodzi im o 8 mld złotych Samorządowcy wierdzą, że decyzje władz centralnych zaburzyły równowagę finansową gmin, powiatów i województw.
Dlatego lokujemy pieniądze zbyt ryzykownie Nie chciwość, ale raczej oszczędność i rozsądek powodują, że kupujemy wycieczki last minute, lokujemy pieniądze w ryzykowne inwestycje czy polujemy na okazje.
bDAftRGW
KOMENTARZE
(0)