Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
11.04.2005 08:55

Sygnały - Chrzanowski apelu do polityków o łagodność w życiu publicznym

Były marszałek Sejmu Wiesław Chrzanowski apeluje do polityków o złagodzenie stylu uprawiania polityki. Zdaniem gościa porannych "Sygnałów Dnia" radiowej "Jedynki", byłby to wielki sukces zmarłego papieża.

Podziel się
Dodaj komentarz

Profesor Chrzanowski wyraził nadzieję, że śmierć Jana Pawła Drugiego wzbudzi w ludziach trwałą refleksję, która będzie stopniowo zmieniać ich życie. Według byłego marszałka Sejmu, wiele wskazuje na to, iż wydarzenia ostatnich dni nie poruszyły naszych sumień tylko jednorazowo. Dodał jednak, że wczorajsze awantury kibiców na stadionach zdają się niestety świadczyć, iż nie wszyscy wyciągnęli z tej nauki głębsze wnioski.

Pytany o wpływ śmierci papieża na obraz polskiej sceny politycznej, Wiesław Chrzanowski odparł, że nie spodziewa się zaniku różnicy zdań i zażegnania sporów przez polityków. Ma natomiast nadzieję, że politycy będą potrafili uprawiać politykę z klasą, bez wzajmnego oczerniania się. Czas pokaże również, czy uścisk dłoni prezydentów Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego nie był tylko gestem chwili - uważa gość radiowej Jedynki.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz