Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.08.2005 08:46

Sygnały - Prezydent: Budżetu na zwrot VAT za materiały budowlane nie stać

Aleksander Kwaśniewski oświadczył, że nie podpisał ustawy o zwrocie VAT za materiały budowlane kierując się opinią rządu. Prezydent przyznał w Sygnałach Dnia, że poprzedni rząd obiecywał zwrot tego podatku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent argumentował, że obecna kondycja budżetu jest gorsza niż prognozowano. Jego zdaniem, teraz budżetu na zwrot VAT-u za materiały budowlane nie stać.

Wczoraj marszałek Włodzimierz Cimoszewicz zdecydował, że w poniedziałek Sejm zajmie się wetem prezydenta. W momencie wejścia Polski do Unii Europejskiej podatek VAT na materiały budowlane wzrósł z 7 do 22 procent. Zawetowana ustawa przewiduje zwrot tej różnicy w podatku osobom fizycznym, które budują lub remontują mieszkanie.

Prezydent równocześnie bronił swej decyzji o podpisaniu ustawy o przywilejach emerytalnych dla górników. Tłumaczył, że nie chciał by podczas podwójnej kampanii wyborczej narastało napięcie.

Ustawa o zwrocie VAT będzie kosztowała - według ministerstwa finansów - od 4 do 18 miliardów złotych. Ten sam resort wcześniej szacował jej koszty na niewiele ponad miliard. Ustawa o emeryturach górniczych - jak oceniają ekonomiści - ma kosztować co najmniej 90 miliardów.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz