Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.08.2005 08:15

Sygnały Dnia A.Lepper o stosunkach z Rosją i Białorusią

Podziel się
Dodaj komentarz

Andrzej Lepper skrytykował prezydenta za polską politykę wschodnią. Zdaniem przewodniczącego Samoobrony, Aleksander Kwaśniewski przez 10 lat swojej prezydentury dbał głównie o swoje interesy i nie zrobił nic dla normalizacji stosunków z Rosją i Białorusią.

Kandydat Samoobrony na prezydenta powiedział w "Sygnałach Dnia", że przez błędy w polityce zagranicznej prezydenta zaprzepaścilismy szanse na partnerskie stosunki z Moskwą i Mińskiem. Według Andrzeja Leppera, wskutek nieudolnej, pobłażliwej polityki wobec Putina i Łukaszenki oraz prywatnych interesów Aleksandra Kwaśniewskiego, Polacy nie są obecnie szanowani przez naszych wschodnich sąsiadów, a wysokiej klasy polskie produkty mają utrudnioną drogę na wschód. Andrzej Lepper uważa jednak, że w obecnej sytuacji Polska powinna wznowić rozmowy o dostawie surowców energetycznych z Norwegii, by zdywersyfikować źródła gazu i ropy.

Lider Samoobrony sprzeciwił się określeniu rządów Aleksandra Łukaszenki mianem reżimu. Według Andrzeja Leppera, również w Polsce łamane są prawa człowieka. Wymienił w tym kontekście stan polskiej opieki zdrowotnej, wysoki odsetek Polaków żyjących w ubóstwie i zamiar wprowadzenia płatnej nauki.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz