Notowania

wojna w libii
05.08.2011 11:58

Syn Kaddafiego zginął w nalocie NATO

Libijscy powstańcy twierdzą, że w nalocie Nato zginął Chamis Kaddafi, jeden z synów libijskiego dyktatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Chamis, jeden z synów libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego i dowódca tzw. brygady Chamisa, został zabity w czasie nalotu sił NATO dokonanego w nocy w mieście Zliten, około 150 km na wschód od Trypolisu - podali powstańcy.

Ich przedstawiciel Mohammed Zawawim powiedział, że Chamis był wśród 32 osób, które zginęły w nocnym ataku samolotów Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zawawim dodał, że otrzymał te informacje dzięki operacjom wywiadowczym prowadzonym przez powstańców w szeregach armii rządowej.

Chamis Kaddafi dowodził elitarną 32. brygadą, którą wielu specjalistów uważa za najlepiej wyszkoloną jednostkę w libijskim wojsku.

O śmierci Chamisa informowano już w marcu. Wówczas - według powstańców - miał on zginąć w ataku samolotu bezzałogowego, który spadł na obiekty wojskowe w Trypolisie. Libijskie władze zaprzeczy jednak tym doniesieniom.

Na początku maja libijskie władze poinformowały, że w ataku samolotów NATO na Trypolis, zginął najmłodszy syn Kadafiego, Saif al-Arab Kaddafi. Rzecznik libijskiego rządu oświadczył wówczas, że w dom, w którym znajdował się Muammar Kaddafi z rodziną, uderzyły co najmniej trzy rakiety. W ataku zginęło także trzech wnuków libijskiego przywódcy.

Więcej informacji o wojnie w Libii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;zbombardowalo;nadajniki;libijskiej;telewizji,98,0,883810.html) NATO znów bombarduje. Teraz nadajniki TV Samoloty NATO zbombardowały nadajniki państwowej telewizji libijskiej Al-Dżamahirija w Trypolisie zabijając trzech dziennikarzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/silvio;berlusconi;dementuje;nie;mial;byc;ofiara;kaddafiego,16,0,883728.html) Premier dementuje. Kaddafi nie chce go zabić Premier Włoch Silvio Berlusconi zdementował sensacyjne informacje podane przez największy włoski dziennik, Corriere della Sera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t153475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;jesli;inne;kraje;pojda;za;wielka;brytania;dyplomacja;znajdzie;sie;w;chaosie,116,0,882036.html) "To nieodpowiedzialne i grozi chaosem" Rząd Muammara Kaddafiego potępił uznanie przez brytyjskie władze powstańczej Narodowej Rady Libijskiej (NRL) za jedyny legalny rząd w tym kraju określając je jako bezprecedensowe i nieodpowiedzialne. Londyn postanowił też wydalić wszystkich dyplomatów - przedstawicieli reżimu Muammara Kaddafiego - pełniących misję na Wyspach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t124560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;wspomoga;rebeliantow;z;libii;pozycza;im;100;milionow;euro,42,0,879914.html) Pożyczą rebeliantom 100 milionów euro - _ Rząd Niemiec pożyczy pieniądze na cele cywilne i humanitarne _ - zapowiedział minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle.
Tagi: wojna w libii, kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz