Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
syria
05.04.2014 21:01

Syria: Rebelianci ostrzelali z moździerzy Damaszek

Gwałtowne walki między siłami rządowymi a rebeliantami toczą się na wschód od Damaszku w miejscowości Mleiha.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)

Dzielnice Damaszku zostały ostrzelane przez rebeliantów z moździerzy, ale ofiar nie było - podało dziś syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Jednocześnie siły reżimowe nadal ostrzeliwały stanowiska rebeliantów na wschodnich przedmieściach stolicy.

W Damaszku według Obserwatorium pociski spadły w pobliżu siedziby armii koło placu Umajjadów i ambasady rosyjskiej w dzielnicy Mazraa oraz dzielnicach Fahame, Tabbale i Duejla.

Według organizacji bojowników CGRS (Komisji Generalnej Rewolucji Syryjskiej) ostrzał z moździerzy spowodował pożar naprzeciwko głównej komendy policji.

Oficjalna agencja SANA przypisała ostrzał stolicy i przedmieść _ terrorystom _, jak reżim nazywa rebeliantów. Według tej agencji w sobotę na Damaszek spadło 17 pocisków, niszcząc kilka domów i samochodów, pociski trafiły też w szpital, budynek opery i halę sportową.

Ostrzał ze strony rebeliantów nie ustaje od kilku dni. Według Obserwatorium w piątek w jego wyniku rannych zostało 22 ludzi.

Gwałtowne walki między siłami rządowymi a rebeliantami toczą się na wschód od Damaszku w miejscowości Mleiha. Od czwartku według Obserwatorium zginęło co najmniej 39 rebeliantów.

W piątek wojsko przeprowadziło cztery ataki na obleganą od ponad pół roku Mleihę. Wojsko w marcu zeszłego roku rozpoczęło ofensywę na bastiony rebeliantów w zachodnim pasie przedmieść (tzw. Ghuta zachodnia), oblężonej od października.

W prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii walki toczyły się między oddziałami reżimowymi a rebeliantami w miejscowości Babulin, opanowanej w piątek przez bojowników opozycji. Dzięki temu rebeliantom udało się zacisnąć pętlę wokół Wadi Deif, jednej z ostatnich ważnych baz wojskowych w prowincji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: syria, rebelianci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz