Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria: Wznowiono operację humanitarną w Hims

0
Podziel się:

Wznowiono przerwaną wczoraj operację dostarczania pomocy żywnościowej i ewakuacji cywilów z syryjskiego miasta Hims. W jego centrum uwięzionych jest 2,5 tysiąca osób.

Syria: Wznowiono operację humanitarną w Hims
(PAP/EPA/STR)

Wznowiono przerwaną wczoraj operację dostarczania pomocy żywnościowej i ewakuacji cywilów z syryjskiego miasta Hims, oblężonego od ponad 1,5 roku przez siły rządowe, została wznowiona w środę - poinformował gubernator prowincji Hims Talal Barazi.

Według niego samochody z zaopatrzeniem, które wjechały do miasta, _ mają ewakuować grupę cywilów, w tym 20 chrześcijan z dzielnicy Bustan al-Diwan _.

Operacja została przerwana wczoraj z powodu problemów logistycznych.

Od piątku na mocy porozumienia między reżimem prezydenta Baszara el-Asada a rebeliantami, wynegocjowanego przez ONZ, ze starych części Hims ewakuowano około 1,2 tys. ludzi, w większości dzieci, kobiet i osób starszych - podał Czerwony Półksiężyc.

Operacja humanitarna było możliwa dzięki rozejmowi, który wszedł w życie w piątek i ma obowiązywać do środy wieczorem.

Od ponad 18 miesięcy 13 dzielnic w starej części Hims, traktowanego jako centrum rewolty przeciw Asadowi, jest oblężonych przez siły rządowe. Według obrońców praw człowieka w historycznym centrum miasta przed początkiem ewakuacji uwięzionych było ok. 2,5 tys. głodujących ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)