Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria zastosuje się do porozumienia, gdy zatwierdzi je ONZ

0
Podziel się

Syria zastosuje się do ustaleń porozumienia z Genewy w sprawie likwidacji jej broni chemicznej, gdy zostanie ono zatwierdzone przez ONZ.

Syria zastosuje się do porozumienia, gdy zatwierdzi je ONZ
(AP/Fotolink/East News)
bErRlwPp

Syria zastosuje się do ustaleń porozumienia z Genewy w sprawie likwidacji jej broni chemicznej, gdy zostanie ono zatwierdzone przez ONZ - powiedział w telewizji ITN syryjski minister informacji Omran Ahid ez-Zubi.

Damaszek wdroży amerykańsko-rosyjski plan likwidacji arsenału chemicznego, gdy zostanie on zaakceptowany przez ONZ. Już teraz Syria rozpoczęła przygotowywanie wykazów swojej broni chemicznej - oświadczył Zubi.

_ - Syria zobowiązuje się do wcielenia w życie wszystkiego, co postanowi ONZ _ - dodał minister. Wcześniej w niedzielę minister stanu ds. porozumienia narodowego Ali Hajdar powiedział, że Damaszek z zadowoleniem przyjął porozumienie o zniszczeniu syryjskiej broni chemicznej, uważając, że pozwoliło ono na _ uniknięcie wojny _.

bErRlwPr

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry osiągnęli w sobotę rano w Genewie porozumienie w sprawie zabezpieczenia, a następnie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej do połowy 2014 roku. Władze syryjskie mają tydzień na przedstawienie wykazu swego arsenału broni chemicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Problem broni chemicznej został rozwiązany? Porozumienie zawarte wczoraj w Genewie między USA a Rosją w sprawie chemicznego arsenału Syrii stwarza szanse na rozwiązanie tego problemu i całkowite zniszczenie broni chemicznej.
Kto jest prawdziwym zwycięzcą porozumienia Rosji z USA? Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry dogadali się w sprawie Syrii, ale...
Syria przesłała ONZ wszystkie dokumenty ONZ otrzymał oficjalną prośbę rządu Syrii dotyczącą przystąpienia Damaszku do międzynarodowej Konwencji o zakazie broni chemicznej.
bErRlwPS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)