Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syryjska opozycja stawia nowe żądania

0
Podziel się:

Opozycyjna Syryjska Koalicja Narodowa chce nałożenia na reżim syryjski, oprócz eliminacji broni chemicznej, zakazu używania przeciwko cywilom pocisków balistycznych i lotnictwa.

Syryjska opozycja stawia nowe żądania
(PAP/EPA)
bEssrkjV

Opozycyjna Syryjska Koalicja Narodowa zażądała od wspólnoty międzynarodowej nałożenia na reżim syryjski, oprócz eliminacji broni chemicznej, zakazu używania przeciwko cywilom pocisków balistycznych i lotnictwa.

_ Syryjska koalicja opozycyjna nalega, aby zakaz broni chemicznej, której użycie spowodowało śmierć ponad 1400 ofiar śmiertelnych wśród cywilów, został rozciągnięty na wykorzystywanie przez reżim pocisków balistycznych i lotnictwa do ataku na obszary zamieszkane przez cywilów _ - głosi komunikat Koalicji.

W swym oświadczeniu Koalicja nie skomentowała bezpośrednio porozumienia USA i Rosji osiągniętego w sobotę w Genewie w sprawie wyeliminowania syryjskiej broni chemicznej; wcześniej odrzucił je jako zdradę wobec syryjskich powstańców szef Wolnej Armii Syryjskiej (WAS) gen. Selim Idris.

bEssrkjX

Koalicja uważa, że należy _ wykorzystać okazję, aby doprowadzić do wstrzymania ataków reżimu na zamieszkane obszary i położenie kresu cierpieniom narodu syryjskiego _.

Syryjska opozycja żąda także wycofania broni ciężkiej reżimu _ daleko od stref zamieszkanych i zakazu jej wykorzystania do bombardowania syryjskich miast i wsi _.

_ Nie można pozwolić syryjskiemu reżimowi, aby pod płaszczykiem przystąpienia do Konwencji o zakazie broni chemicznej kontynuował masakrę ludności cywilnej i uniknął kary _ - napisano w komunikacie.

Opozycja zwraca się też do swych arabskich i międzynarodowych sojuszników o _ wzmocnienie jej potencjału militarnego _, aby mogła _ zneutralizować lotnictwo i czołgi reżimu Baszara el-Asada w celu położenia kresu jego akcji militarnej i doprowadzić do rozwiązania politycznego gwarantującego przemiany demokratyczne w Syrii _.

bEssrkkd
Czytaj więcej w Money.pl
Syryjska opozycja zawiedziona decyzją USA Generał Selim Idriss powiedział dziennikarzom, że nie może zaakceptować żadnego z punktów układu.
"Asad przechytrzył Amerykanów" - _ Dzięki konwencji o zakazie broni chemicznej, dyktator uzyskał pole manewru. To akt słabości USA _ - krytykują eksperci.
bEssrkky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)