Notowania

gospodarka
28.12.2012 08:14

Sytuacja gospodarcza Polski. "To wyzwanie dla rządu"

Wicepremier podkreślił, że trudna sytuacja gospodarcza stanowi wyzwanie dla rządu. Jak zamierza z tym walczyć?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

*Janusz Piechociński zapowiada zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki. Gość radiowej Jedynki podkreślił, że Polsce potrzeba odważnych i rozsądnych działań, aby przeciwdziałać skutkom światowego kryzysu. *

Wicepremier uważa, że trudna sytuacja gospodarcza stanowi wyzwanie dla naszego rządu. Chce między innymi zmienić prawo o przetargach publicznych. - _ Trzeba potrząsnąć procesem inwestycyjnym i wprowadzić inne regulacje w zakresie ustawy o zamówieniach publicznych, zdecydowanie odrzucające najtańszą ofertę i podnoszące gwarancje dobrej jakości. Nie stać nas na to, aby inwestycje o takim ciężarze gatunkowym ciągle odbijały się taką czkawka braku profesjonalizmu _ - mówi Piechociński.

Wicepremier uważa, że strona związkowa zbyt szybko zgodziła się na redukcję zatrudnienia w polskiej fabryce Fiata. Zdaniem ministra gospodarki należało w tej sprawie walczyć o kilka rzeczy.

- _ Pełna stabilność i gwarancje zatrudnienia dla ludzi zwolnionych. Po drugie, warunki, w jakich ci, którzy muszą odejść ze względu na mniejszą produkcję w Tychach będą odchodzić. Po trzecie, pobudzanie w otoczeniu tyskiej strefy innych inwestorów, żeby można było wysoko wykwalifikowaną kadrę z linii montażowych zagospodarować, aby ten potencjał nie został zmarnowany _- wylicza wicepremier.

Janusz Piechociński dodał, że powinniśmy pochylić się nad tematem energetyki gazowej - co miałoby poprawić bilans energetyczny kraju. W tym celu trzeba unowocześnić sektor, odpowiedzialny za przesyłanie energii.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawet 300 tysięcy Polaków wkrótce straci pracę Z analizy Money.pl wynika, w których branżach najwięcej osób straci zatrudnienie, a w których będzie można liczyć na posadę. Sprawdź, co nas czeka w 2013 roku.
Polska będzie jak USA? Gospodarka słabnie Pojawiają się obawy, że już za kilka miesięcy może być konieczna nowelizacja dopiero co uchwalonego budżetu.
Włosi zainteresowani inwestycjami w Polsce Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP zorganizował w Rzymie spotkanie z przedstawicielami biznesu.
Tagi: gospodarka, gospodarka, wiadomości, wiadmomości, kraj, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz