Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja gospodarcza w Polsce. Odbijamy się od dna?

0
Podziel się:

Jan Krzysztof Bielecki uważa, że najgorsze jest za nami i zaczynamy odbijać się od dna.

Sytuacja gospodarcza w Polsce. Odbijamy się od dna?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Druga połowa tego roku będzie korzystniejsza dla polskiej gospodarki - mówi przewodniczący Rady Gospodarczej Jan Krzysztof Bielecki.

Gość radiowej Trójki powiedział, że najgorsze jest za nami i _ zaczynamy odbijać się od dna _. Zdaniem byłego premiera, minister finansów Jacek Rostowski ma dobrą strategię walki z kryzysem. Jan Krzysztof Bielecki uważa, że polityka, polegająca na jednoczesnym zwiększaniu deficytu i zwiększaniu cięć wydatków przynosi dobre efekty.

Gość radiowej Trójki mówił, że na razie nie ma co liczyć na powrót do stawki VAT na poziomie 22 procent. Bielecki przypuszcza jednak, że rząd nie będzie wprowadzał nowych podatków, ani zwiększał istniejących obciążeń.

Wczoraj Sejm skierował do prac w komisjach projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Projekt zawiesza w tym roku ograniczenia dotyczące zachowania relacji deficytu budżetu państwa do jego dochodów w ramach przekroczenia tzw. pierwszego progu ostrożnościowego oraz tzw. tymczasowej reguły wydatkowej.

Pomysł ministra finansów jest krytykowany przez opozycję. Krytycznie na temat zawieszenia progów ostrożnościowych wypowiadają się również niektórzy eksperci.

Czytaj więcej w Money.pl
Ekonomiści ostrzegają przed stagnacją Bez transformacji naszej gospodarki do modelu opartego na wiedzy, Polska z pewnością utknie w pułapce średniego dochodu.
W budżecie brakuje miliardów. Z winy rządu? Zdaniem posła PO, nie warto się łudzić, że istnieją bajkowe rozwiązania, które zupełnie odetną Polskę od kryzysu.
Ostra krytyka Rostowskiego. Słuszna? Szef Stowarzyszenia Republikanie, poseł Przemysław Wipler, chce odwołania ministra finansów w związku z zapowiadanym wzrostem deficytu i cięciami budżetowymi.
kryzys
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)