Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Politycy PiS jadą do Kijowa

0
Podziel się:

Politycy mają rozmawiać z przedstawicielami ukraińskiej opozycji. PiS od ubiegłego roku regularnie współpracuje z opozycyjnymi partiami Batkiwszczyna i Udar.

Sytuacja na Ukrainie. Politycy PiS jadą do Kijowa
(Adam Guz/REPORTER)

Politycy PiS m.in. Adam Hofman (na zdjęciu) i Ryszard Czarnecki jadą dzisiaj do Kijowa. Na jutro zaplanowali rozmowy z liderami ukraińskich partii opozycyjnych.

Do Kijowa udaje się czterech polityków PiS: wiceprzewodniczący partii Adam Lipiński, rzecznik Adam Hofman oraz europosłowie Ryszard Czarnecki i Tomasz Poręba. Mają rozmawiać z przedstawicielami ukraińskiej opozycji. PiS od ubiegłego roku regularnie współpracuje z opozycyjnymi partiami Batkiwszczyna i Udar.

Ostatni raz przedstawiciele PiS byli w Kijowie na przełomie listopada i grudnia ub.r. Jarosław Kaczyński przemawiając wówczas na Majdanie zapewniał, że Polska zawsze będzie wspierać sprawę integracji europejskiej Ukrainy. _ - Jesteście potrzebni Unii Europejskiej _ - zwrócił się do uczestników wielotysięcznej manifestacji.

We wtorek, 28 stycznia, do Kijowa pojedzie delegacja Parlamentu Europejskiego. 12 europosłów zamierza się spotkać m.in. z ukraińskim prezydentem i premierem, a także z liderami opozycji. W skład delegacji mają wejść również europosłowie PiS m.in. Ryszard Czarnecki.

Czytaj więcej w Money.pl
Kijów ma 1 dzień na spłatę długu Gazpromowi Na początku stycznia Naftohaz i Gazprom podpisały aneks do kontraktu gazowego z 2009 r., zgodnie z którym w pierwszym kwartale 2014 roku cena gazu dla Ukrainy wyniesie 268,5 dolarów za 1000 metrów sześciennych.
Protestujący na Ukrainie chcą zawieszenia rozmów Tłum ma zamiar rozszerzyć granicę protestu. Władza się nie zgadza.
Na Ukrainie toczy się gra o miliardy dolarów - _ Prezydentowi nie zależy na żadnych reformach. Chce za to ukraść jak najwięcej z państwowej kasy _ - twierdzi ekspert w rozmowie z Money.pl.
Zatrzymania na Białorusi. Przez Ukrainę Co najmniej 10 osób zostało zatrzymanych w Mińsku za akcję upamiętnienia zabitego wczoraj w Kijowie Białorusina.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)