Notowania

sytuacja na ukrainie
21.02.2014 07:20

Sytuacja na Ukrainie. Sankcje coraz bliżej?

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozmawiał o sytuacji na Ukranie z premierem Donaldem Tuskiem - informuje Biały Dom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Waszyngton domaga się od władz w Kijowie uspokojenia sytuacji i grozi dalszymi sankcjami.

Amerykanie określają telefoniczną rozmowę Joe Bidena z Donaldem Tuskiem mianem _ konsultacji w sprawie Ukrainy _. Według komunikatu Białego Domu, politycy rozmawiali o tym, jak Stany Zjednoczone, Polska i Unia Europejska mogą przyczynić się do zakończenia stosowania przemocy i znalezienia politycznego rozwiązania w sprawie przyszłości Ukrainy. Biden i Tusk umówili się, że pozostaną w bliskim kontakcie.

Wiceprezydent USA dzwonił tez wczoraj do prezydenta Wiktora Janukowycza. Joe Biden stanowczo potępił użycie siły przeciwko cywilom i zażądał natychmiastowego wycofania wszystkich sił bezpieczeństwa z centrum Kijowa - milicję, snajperów, żołnierzy oraz oddziały paramilitarne.

Stanowcze słowa padły też z ust Johna Kerry'ego. Szef amerykańskiej dyplomacji stwierdził, że patrząc na sceny z Kijowa odczuwał gniew i cierpienie. _ Przemoc musi się skończyć _ - oświadczył Kerry.

Tymczasem Biały Dom poinformował, że prezydent Barack Obama rozważa dodatkowe sankcje wobec Ukrainy. W środę władze departament stanu umieścił 20 ukraińskich urzędników na czarnej liście osób, które nie mogą otrzymać wizy do USA.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja na ukrainie, sankcje, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz