Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sytuacja w Iranie. Policja wykryła spisek

0
Podziel się

Grupa osób podejrzanych o szpiegowanie na rzecz Izraela stanęła przed sądem - poinformowała półoficjalna irańska agencja Mehr, nie podając, gdzie i kiedy odbyła się rozprawa sądowa.

Sytuacja w Iranie. Policja wykryła spisek
(_Skender_ /CC/Flickr)
bDJMlLoB

Powołując się na sędziego Dadchodę Salariego, Mehr podaje, że grupie szpiegowskiej miało przewodzić trzech ludzi, którzy zwerbowali około 60 osób, aby _ spiskować przeciw islamskiemu rządowi Iranu _.

Według Salariego wiele osób, którym postawiono ten zarzut przyznało się do szpiegostwa podczas przesłuchania. Sędzia powiedział, że osoby te zbierały informacje i przekazywały je za granicę, a także wspierały _ antyreligijne instytucje _ w Izraelu. Salari nie podał żadnych dodatkowych szczegółów ani nie poinformował, kiedy osoby te stanęły przed sądem i czy otrzymały wyrok więzienia.

Agencja AP przypomina, że Iran co pewien czas informuje o zatrzymaniu osób lub grup podejrzanych o szpiegostwo lub próby sabotażu irańskich instalacji nuklearnych. Zazwyczaj Teheran nie udostępnia też żadnych dodatkowych szczegółów tych spraw.

bDJMlLoD

Czytaj więcej w Money.pl

bDJMlLpe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)