Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Korei Północnej. Kolejne próby rakietowe

0
Podziel się:

Pociski spadły do morza u jej wschodnich wybrzeży.

Sytuacja w Korei Północnej. Kolejne próby rakietowe
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)

Koreańskie wojsko wystrzeliło dwa pociski, które spadły do morza u jej wschodnich wybrzeży - poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony, który zastrzegł sobie anonimowość.

Dodał on, że pociski były prawdopodobnie rakietami typu Scud oraz, że próba wydaje się być kontynuacją ostatniej serii tego rodzaju testów.

Korea Północna dokonała w br. rekordowo licznych prób z pociskami rakietowymi i artyleryjskimi, w tym także w okresie niedawnej wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Korei Południowej.

Zdaniem analityków, był to wyraz niezadowolenia Pjongjangu z faktu, iż Xi był pierwszym przywódcą chińskim, który odwiedził Koreę Południową przed wizyta w Korei Północnej. Chiny uważane są za najbliższego sojusznika Pjongjangu. Ponadto ma to być sygnał aby sąsiedzi i Waszyngton nie wtrącali się do rozbudowy północnokoreańskiego potencjału obronnego, w tym także nuklearnego.

Korea Północna jest także niezadowolona z odbywających się regularnie wspólnych manewrów wojskowych Korei Południowej i USA.

Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny a dzieląca je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowanych na świecie. Wojna koreańska, którą toczono w latach 1950-53 zakończyła się bowiem jedynie rozejmem. Dotychczas nie zawarto układu pokojowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochy chcą pomocy Unii, Unia mówi "nie" Włoskie MSW nie chce samo odpowiadać za patrolowanie Morza Śródziemnego.
Obama walczy z nielegalną emigracją Amerykański prezydent poprosił Kongres o dodatkowe 3,7 miliarda dolarów na ten cel.
Szef NATO przestrzega Afganistan przed... - _ Jeśli ten proces wyborczy nie zostanie wyjaśniony przed szczytem NATO we wrześniu, trudno sobie wyobrazić, jak porozumienie mogłoby zostać podpisane przed szczytem _ - uważa Anders Rasmussen.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)