Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w strefie gazy
04.08.2014 06:49

Sytuacja w Strefie Gazy. Barroso i Rompuy apelują o pokój

- Palestyńscy i izraelscy przywódcy muszą wykazać się odwagą, by przerwać bezsensową przemoc - napisano we wspólnym oświadczeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jose Manuel Barroso i Herman Van Rompuy we wspólnym oświadczeniu napisali, że są gotowi aktywnie wspierać negocjacje między Izraelczykami i Palestyńczykami. Unijni przywódcy potępili ostrzał rakietowy Izraela podkreślając, że kraj ten ma prawo do pokoju i istnienia w ramach uznanych granic.

Barroso i Rompuy dodali przy tym, że obrona przed atakami musi być _ proporcjonalna _, a operacje militarne mają zwykle ograniczone skutki. Zaapelowali oni do stron konfliktu, by zamiast walczyć, dali szansę negocjacjom.

- _ Palestyńscy i izraelscy przywódcy muszą wykazać się odwagą, by przerwać bezsensową przemoc i zrobić postępy w kierunku rozwiązań, które zapewnią pokojowe i godne współistnienie, oparte na wzajemnym szacunku _ - napisali szefowie Komisji i Rady Europejskiej.

Wojna w Strefie Gazy trwa od prawie 4 tygodnie. Według izraelskiej armii, organizacja Hamas wystrzeliła w tym czasie w kierunku Izraela ponad 3100 rakiet.

Czytaj więcej w Money.pl
Potępili ostrzelanie szkoły w Stefie Gazy Mieszkało tam około trzech tysięcy uchodźców.
Przełom w Strefie Gazy? Izrael wycofuje wojska Armia poinformowała, że jest bliska osiągnięcia celu ofensywy - zniszczenia tuneli wykorzystywanych przez bojowników radykalnego palestyńskiego Hamasu.
Paryż: Tysiące osób protestuje na ulicach Kilkutysięczny propalestyński marsz ruszył z placu Denfert-Rochereau na południu Paryża w kierunku placu Inwalidów w centrum miasta.
Tagi: sytuacja w strefie gazy, strefa gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz