Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strefa gazy
04.08.2014 19:22

Sytuacja w Strefie Gazy.Otrzymają pomoc od Caritas Polska?

Zebrane w Polsce fundusze zostaną przekazane Caritas Jerozolima, która zakupi medykamenty i przekaże je zespołowi w Gazie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Zbiórkę pieniędzy, z których zakupione mają zostać środki medyczne dla mieszkańców Strefy Gazy, rozpoczęła dziś Caritas Polska. Akcję można wspierać m.in. za pośrednictwem sms-ów.

_ - O pomoc dla miasta znajdującego się w dramatycznej sytuacji humanitarnej apeluje Caritas Internationalis _ - podała Caritas Polska.

Akcję można wspomóc, wysyłając sms z hasłem: GAZA pod numer 72052. Koszt sms-a wynosi 2,46 zł z VAT. Pieniądze można też wpłacać na konto Caritasu podane na stronie internetowej: www.szpitaldlagazy.com.

Od 8 lipca, w odpowiedzi na ostrzał terytorium Izraela pociskami rakietowymi, w Strefie Gazy trwa operacja wojsk izraelskich, której celem jest m.in. zniszczenie tuneli wykorzystywanych przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas do przemytu broni. W trwającym od blisko miesiąca konflikcie zginęło dotąd ponad 1800 Palestyńczyków.

_ - Stale rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia, a instytucje państwowe nie są w stanie samodzielnie odpowiedzieć na kryzys _ - zaznaczyła Caritas. Jak dodała, o wsparcie i koordynację pomocy poszkodowanym, którzy przebywają w placówkach medycznych w Gazie, zwróciły się do Caritas Jerozolima: Agencja ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie wraz z palestyńskim ministerstwem zdrowia.

Obecnie - jak poinformowano - w Gazie pracuje składający się z 17 osób zespół Caritas Jerozolima. Zajmuje się on udzielaniem pomocy medycznej oraz dystrybucją żywności, środków higienicznych i wody pitnej.

Zebrane w Polsce fundusze zostaną przekazane Caritas Jerozolima, która zakupi medykamenty i przekaże je zespołowi w Gazie. Rozpoczęta dziś akcja polskiego Caritasu ma być prowadzona do odwołania.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: strefa gazy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz