Notowania

wojna domowa w syrii
05.03.2012 21:39

Sytuacja w Syrii. Kanada zamknęła amabasadę

Kanada wycofała swój personel dyplomatyczny z Damaszku i wprowadziła nowe sankcje m.in. wobec syryjskiego banku centralnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/LCC)

Kanada zamknęła swoją ambasadę w stolicy Syrii Damaszku i wprowadziła nowe sankcje m.in. wobec syryjskiego banku centralnego - poinformowali przedstawiciele kanadyjskiego MSZ.

Rzecznik ministra spraw zagranicznych Johna Bairda powiedział, że Kanada wycofała swój personel dyplomatyczny z Damaszku. - _ Nasza ambasada i konsulat są zamknięte _ - dodał rzecznik, cytowany przez agencję Reutera.

W związku z pogorszeniem się sytuacji w Syrii, gdzie od prawie roku trwa antyrządowe powstanie, brutalnie tłumione przez reżim prezydenta Baszara el-Asada, swoje ambasady zamknęły m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Szwajcaria.

W poniedziałek ogłoszono też szóstą rundę kanadyjskich sankcji przeciwko władzom w Damaszku. Obejmują one zakaz współpracy z syryjskim bankiem centralnym, a także zakaz udzielania Syrii usług finansowych lub korzystania z nich. Na czarną listę wpisano też siedmiu syryjskich ministrów.

_ Nasze przesłanie jest jasne: Asad musi odejść _ - napisał minister Baird w oświadczeniu.

O sytuacji w Syrii czytaj w Money.pl
Stamtąd uciekają ludzie. Ofiary idą w tysiące Nawet dwa tysiące Syryjczyków mogą uciekać właśnie przed aktami przemocy. Kierują się w stronę Libanu.
Bombardują miasto. Zginęło już 7,5 tysiąca Od świtu posterunki powstańców na północy miasta są regularnie bombardowane.
Ta wojna domowa jest dla Rosjan bardzo wygodna Były szef MSZ mówi, dlaczego Moskwa chce zachować status quo.
Tagi: wojna domowa w syrii, sankcje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz