Notowania

expo
03.12.2002 16:15

Szanghaj a nie Wrocław będzie gospodarzem EXPO 2010

Wrocław nie będzie gospodarzem światowej wystawy EXPO w 2010 roku. 89 przedstawicieli krajów członkowskich Międzynarodowego Biura Wystaw postanowiło dziś w Monako, że EXPO odbędzie się w Szanghaju. Rywalami Wrocławia, oprócz Szanghaju, były: Moskwa, Qeuretaro w Meksyku i Yosu w Korei.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szanghaj wywarł największe wrażenie na jurorach, ponieważ miał najlepszy plan zorganizowania EXPO i wyraził gotowość przyjęcia 70 milionów zwiedzających, co byłoby światowym rekordem. Mottem chińskiego programu była jakość życia w mieście, podczas gdy inni kandydaci koncentrowali się głównie na ochronie środowiska.
Przygotowanie terenu wystawowego o powierzchni prawie 5 i pół kilometra kwadratowego będzie kosztować Szanghaj 3 miliardy euro. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na rozbudowę systemu komunikacyjnego i modernizację miasta.
Z powodu ogromnych kosztów Paryż zrezygnował z organizacji EXPO w 2004 roku. Do Hanoweru, gdzie w 2000 roku odbywało się EXPO, przyjechała tylko połowa z oczekiwanych 40 milionów gości.

Tagi: expo, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz