Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szara strefa w polsce
17.07.2013 08:01

Szara strefa to już około 210 mld złotych

Część uzyskiwanych poza legalnym obiegiem pieniędzy wraca jednak do kasy państwa, na przykład w formie VAT płaconego przy zakupach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

*W tym roku szara strefa gospodarki może osiągnąć wartość około 210 miliardów złotych. *

Finanse publiczne stracą na tym kilkadziesiąt miliardów złotych - tyle można by uzyskać, gdyby pracujący w szarej strefie rozpoczęli legalną działalność, zaczęli płacić podatki i składki na ubezpieczenia społeczne - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Część uzyskiwanych poza legalnym obiegiem pieniędzy wraca do kasy państwa, na przykład w formie VAT płaconego przy zakupach - dodaje dziennik.

Profesor Ryszard Bugaj z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN mówi gazecie, że szara strefa jest reakcją na przeregulowanie gospodarki, na zbyt duże obciążenia fiskalne.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w podatkach. Kupujący zapłacą W sierpniu resort zabierze się za rynek stali. W listopadzie wejdzie w życie podwyżka akcyzy na gaz ziemny. Ale to nie wszystko...
Odwrócony VAT ulży tej branży. Są zmiany W 2012 r. ponad połowa zużywanych w kraju prętów zbrojeniowych mogła pochodzić z nielegalnego obrotu.
Tagi: szara strefa w polsce, szara strefa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz