Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyt g8
23.01.2014 18:51

Szczyt G8 w 2015 roku. Merkel zdradziła miejsce spotkania

Przyszłoroczne spotkanie przywódców ośmiu najbardziej wpływowych krajów świata, którego gospodarzem będą Niemcy, odbędzie się w zamku Elmau w bawarskich Alpach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Przyszłoroczne spotkanie przywódców ośmiu najbardziej wpływowych krajów świata, którego gospodarzem będą Niemcy, odbędzie się w zamku Elmau w bawarskich Alpach - poinformowała kanclerz Angela Merkel.

Głównymi tematami spotkania na szczycie w lecie 2015 roku będą ochrona klimatu i działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych, szczególnie w dziedzinie walki z biedą i poprawy stanu zdrowia mieszkańców naszej planety. Dokładna data spotkania zostanie ustalona w późniejszym terminie.

Niemcy planują ponadto w czasie sprawowania przewodnictwa w G8 konferencje ministrów spraw zagranicznych, finansów i energii z krajów należących do nieformalnej organizacji.

Premier Bawarii Horst Seehofer zapewnił w wypowiedzi dla agencji dpa, że jego kraj związkowy będzie _ idealnym gospodarzem _ spotkania. W zamku Elmau, położonym w Alpach niedaleko zimowego kurortu Garmisch-Partenkirchen, odbywają się regularnie międzynarodowe konferencje.

Niemcy były gospodarzem G8 w 2007 roku. Spotkanie przywódców odbyło się wtedy w Heiligendamm nad Bałtykiem. Do G8 należą oprócz Niemiec: USA, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Japonia, Kanada i Rosja. W tym roku na miejsce spotkania na szczycie wyznaczono Soczi w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: szczyt g8, g8, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz