Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczyt G8 w tym roku wykluczony. Jasne stanowisko Camerona

0
Podziel się:

Na początku marca USA i inne kraje Zachodu zawiesiły przygotowania do tego spotkania.

Szczyt G8 w tym roku wykluczony. Jasne stanowisko Camerona
(Polaris/East News)

Brytyjski premier David Cameron oświadczył w Hadze, gdzie rozpoczął się dwudniowy szczyt w sprawie bezpieczeństwa nuklearnego, że grupa G8 nie spotka się w tym roku na szczycie w Rosji.

Cameron powiedział dziennikarzom, że _ to całkowicie jasne _, że planowany na czerwiec szczyt przywódców najbardziej uprzemysłowionych krajów - G8 - w Soczi nie odbędzie się z powodu wydarzeń na Ukrainie.

Na początku marca USA i inne kraje Zachodu zawiesiły przygotowania do tego spotkania.

Rosja uczestniczy w spotkaniach najbardziej wpływowych państw świata od 1997 roku. W tym roku miała być gospodarzem szczytu G8.

W obradach szczytu nuklearnego w Hadze biorą udział między innymi: prezydent USA Barack Obama, premier David Cameron i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Polskę reprezentuje minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Prezydent Rosji Władimir Putin nie otrzymał zaproszenia. Celem szczytu jest dyskusja nad problemem powstrzymania organizacji terrorystycznych i przestępczych przed zdobyciem broni atomowej i materiałów umożliwiających jej produkcję.

Obrady oraz wizyta Obamy w Europie znajdą się jednak w cieniu geopolitycznego sporu między Zachodem a Rosją, wywołanego rosyjską aneksją należącego do Ukrainy Krymu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)