Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczyt G8. Zobacz opinie rosyjskich mediów

0
Podziel się:

Rozmowy prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych to główny temat komentarzy dotyczących szczytu grupy państw G8 w moskiewskich mediach.

Szczyt G8. Zobacz opinie rosyjskich mediów
(PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY/RIA NOVOSTI)

Rozmowy prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych to główny temat komentarzy dotyczących szczytu grupy państw G8 w moskiewskich mediach. Gazety zwracają uwagę, że Władimir Putin i Barack Obama po rozmowach byli bardzo ostrożni w wypowiedziach dla prasy.

Dziennik _ Kommiersant _ pisze, że dziennikarze po tym, jak weszli do pokoju rozmów, zobaczyli, że Barack Obama i Władimir Putin siedzieli tak _ wyluzowani, jakby ich rozmowy trwały już nie jeden tydzień i obaj zbyt dobrze wiedzieli, co jeden drugiemu może powiedzieć _. Autor publikacji zauważa, iż prezydenci Obama i Putin byli tak ostrożni w ocenach wydarzeń na świecie, że _ trudno nawet było pojąć, jaka jest różnicach w ich pozycjach, a ona przecież jest we wszystkim _.

Gazeta podkreśla, iż _ tylko w kwestii syryjskiej od samego początku było jasne, że prezydenci mają odmienne zdanie i co najważniejsze nie rozumieją jak mogą osiągnąć kompromis _.

Również portal internetowy Gazeta.Ru zwrócił uwagę, że rozmowy prezydentów Putina i Obamy pokazały, iż Rosja i Stany Zjednoczone nadal nie mogą porozumieć się, jak powstrzymać rozlew krwi w Syrii. - _ Stosunek Kremla i Białego Domu wobec konfliktu syryjskiego tak bardzo się różnią jak nigdy _ - pisze portal internetowy Gazeta.Ru.

Rosyjskie media, opisując szczyt G8 zwróciły uwagę na ciekawostki z nim związane. Gazeta _ Izwiesta _ napisała na przykład, że organizatorzy spotkania domagali się od dziennikarzy po 150 funtów za korzystanie z centrum prasowego, czego nie było na ostatnich podobnych spotkaniach.

Czytaj więcej w Money.pl
G8: Dwa miliony nowych miejsc pracy „The Guardian” przytacza jeszcze bardziej imponujące wyliczenia prezydenta Baracka Obamy
Szczyt G8: Putin przeciwko Zachodowi _ Wiedomosti _ wyjaśniają, że głównym tematem spotkania przywódców siedmiu najbardziej rozwiniętych państw świata i Rosji będzie Syria
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)