Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cop19
09.11.2013 12:06

Szczyt Klimatyczny w Warszawie. "Walka z ociepleniem klimatu walką o przeżycie"

Były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan przestrzega, że ocieplenie klimatu to realne zagrożenie dla całego świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan (na zdjęciu) ostrzegł przed skutkami fiaska walki z globalnym ociepleniem Ziemi. Działacz udzielił wywiadu na łamach niemieckiego dziennika _ Sueddeutsche Zeitung _ przed rozpoczynającym się w Warszawie ONZ-owskim szczytem klimatycznym COP1.

_ - Nie mamy wyboru. Chodzi w końcu o przeżycie _ - powiedział Annan w wywiadzie dla weekendowego wydania gazety. _ - Wiem, że wiele osób ma wątpliwości, lecz zmiana klimatu jest faktem i żaden kraj, ani bogaty, ani biedny nie uniknie skutków tego zjawiska _ - wyjaśnił.

Zdaniem Annana stawianie na pierwszym miejscu sprawy kosztów walki z ociepleniem jest podejściem niewłaściwym. _ - Zielona przebudowa gospodarki, jeżeli potraktujemy ją poważnie i jeśli się powiedzie, będzie miała skutki takie jak rewolucja przemysłowa _ - zaznaczył.

Annan powiedział, że walki z ociepleniem ziemi nie można pozostawić tylko politykom. _ - Potrzebna jest całkowita mobilizacja społeczeństwa _ - podkreślił. Przyznał, że ze względu na złą sytuację gospodarczą i strach ludzi przed utratą pracy taka mobilizacja nie będzie łatwa. _ - Kwestia klimatu musi znaleźć się znów w centrum zainteresowania. Naród może przejąć rolę wiodącą, jeżeli przywódcy polityczni uchylają się _ - powiedział Annan. Zwrócił uwagę na aktywność młodych ludzi: _ Wsiadają na rower, wybierają autobus, wspólnie korzystają z jednego samochodu. Coś się dzieje, ale nie wystarczająco dużo _.

Szczyt klimatyczny ONZ COP19 rozpocznie się pojutrze w Warszawie. Uczestnicy spotkania zajmą się między innymi przedłużeniem Protokołu z Kioto.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cop19, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz