Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczyt Klimatyczny w Warszawie. "Walka z ociepleniem klimatu walką o przeżycie"

0
Podziel się:

Były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan przestrzega, że ocieplenie klimatu to realne zagrożenie dla całego świata.

Szczyt Klimatyczny w Warszawie. "Walka z ociepleniem klimatu walką o przeżycie"
(ec.europa.eu)
bEslHuZh

Były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan (na zdjęciu) ostrzegł przed skutkami fiaska walki z globalnym ociepleniem Ziemi. Działacz udzielił wywiadu na łamach niemieckiego dziennika _ Sueddeutsche Zeitung _ przed rozpoczynającym się w Warszawie ONZ-owskim szczytem klimatycznym COP1.

_ - Nie mamy wyboru. Chodzi w końcu o przeżycie _ - powiedział Annan w wywiadzie dla weekendowego wydania gazety. _ - Wiem, że wiele osób ma wątpliwości, lecz zmiana klimatu jest faktem i żaden kraj, ani bogaty, ani biedny nie uniknie skutków tego zjawiska _ - wyjaśnił.

Zdaniem Annana stawianie na pierwszym miejscu sprawy kosztów walki z ociepleniem jest podejściem niewłaściwym. _ - Zielona przebudowa gospodarki, jeżeli potraktujemy ją poważnie i jeśli się powiedzie, będzie miała skutki takie jak rewolucja przemysłowa _ - zaznaczył.

bEslHuZj

Annan powiedział, że walki z ociepleniem ziemi nie można pozostawić tylko politykom. _ - Potrzebna jest całkowita mobilizacja społeczeństwa _ - podkreślił. Przyznał, że ze względu na złą sytuację gospodarczą i strach ludzi przed utratą pracy taka mobilizacja nie będzie łatwa. _ - Kwestia klimatu musi znaleźć się znów w centrum zainteresowania. Naród może przejąć rolę wiodącą, jeżeli przywódcy polityczni uchylają się _ - powiedział Annan. Zwrócił uwagę na aktywność młodych ludzi: _ Wsiadają na rower, wybierają autobus, wspólnie korzystają z jednego samochodu. Coś się dzieje, ale nie wystarczająco dużo _.

Szczyt klimatyczny ONZ COP19 rozpocznie się pojutrze w Warszawie. Uczestnicy spotkania zajmą się między innymi przedłużeniem Protokołu z Kioto.

Czytaj więcej w Money.pl

bEslHuZK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)