Notowania

szczyt ue
15.03.2013 10:07

Szczyt UE. Tusk będzie się skarżył na Rosję

Premier zapowiedział, że powie na unijnym szczycie o nierozwiązanej sprawie zwrotu wraku Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Premier Donald Tusk zapowiedział, że powie na unijnym szczycie o problemach z Rosją, w tym o nierozwiązanej sprawie zwrotu wraku Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem.

aktualizacja:10:19

Drugi dzień szczytu poświęcony jest właśnie unijnym relacjom z Moskwą. _ - Będę oczywiście mówił o tym polskim, specyficznym problemie jakim jest kwestia śledztwa smoleńskiego i sposobu postępowania Rosji, które jest nie do zaakceptowania, szczególnie jeśli chodzi o przedłużającą się kwestię zwrotu wraku samolotu _ - powiedział premier.

Donald Tusk przyznał jednak, że w tej sprawie możliwość działania Unii jest ograniczona. _ - Podobnie jak z prawami człowieka, czy standardami europejskimi zdajemy sobie sprawę, że europejska opinia publiczna nie będzie miała kluczowego wpływu na zachowanie Rosjan _ - powiedział szef rządu.

Wczoraj rozmowy na szczycie UE poświęcone były kwestiom budżetu. Eurodeputowany Paweł Kowal uważa, że budżet unijny zostanie przyjęty bez większych zmian. Na budżet wynegocjowany na szczycie Unii Europejskiej nie zgodził się Parlament Europejski.

Eurodeputowany, który był gościem radiowej Trójki wyraził przekonanie, że sprawa skończy się bez - jak się wyraził - _ większych rewolucji _. Być może jednak będą małe ustępstwa na korzyść Parlamentu Europejskiego. Paweł Kowal podkreślił przy tym, że zamieszanie wokół unijnego budżetu pokazuje na wzrastającą rolę polityków, którzy są za szybszą integracją. _ _

_ - Bo za tym kryje się potrzeba ustanowienia mocnego Parlamentu Europejskiego _ - tłumaczył. Zdaniem Pawła Kowala, który jest też szefem PJN, jest to wyzwanie dla Polski. Wyzwaniom europejskim będzie poświęcona debata, którą w niedzielę w Warszawie organizują wspólnie PJN i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Gość Radiowej Trójki mówił, że musimy sobie odpowiedzieć na pytanie w jakiej chcemy żyć Unii za 10 lat, bo przecież już teraz żyjemy w innej Unii niż ta do której wchodziliśmy. _ - Dla mnie dzisiaj najważniejsze jest rozmawiać z obywatelami o Unii w taki sposób, żeby każdy czuł, że to już jego dotyczy, że to nie jest sprawa zagraniczna tylko dla premiera i prezydenta _ - powiedział Kowal.

Czytaj więcej w Money.pl
Europa będzie wychodziła z kryzysu. Kiedy? Ten rok będzie jeszcze trudny dla Unii Europejskiej. Ale jest szansa na poprawę - twierdzi Janusz Lewandowski.
Tak rosyjska prasa pisze o Kaczyńskim Polski prokurator generalny przyleciał do Rosji rozmawiać o zwrocie wraku Tupolewa.
_ Dość oszczędzania! _ Protesty przed szczytem UE - _ Jesteśmy w pełni świadomi rosnącej frustracji ludzi _- zapewnił przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.
Tagi: szczyt ue, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz