Notowania

wiadomości
01.10.2014 23:40

Szef banku centralnego Argentyny podał się do dymisji

Rezygnacja jest wynikiem sporów z rządem, co do kierunku polityki gospodarczej i sposobów walki z kryzysem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Presidencia de la Nación Argentina/wikimedia)

Juan Carlos Fabrega (na zdjęciu) zrezygnował po długotrwałych sporach z rządem co do kierunku polityki gospodarczej i sposobów walki z kryzysem. Reuters informuje, że spór dotyczył tego czy skupić się na walce z wysoką i wciąż wzrastającą inflacją, czy na pobudzaniu wzrostu gospodarczego.

Rzecznik prezydent Argentyny Cristiny Fernandez oświadczył, że Fabrega zostanie zastąpiony przez Alejandro Vanoli, dotychczasowego szefa urzędu ds. regulacji rynku.

Dymisja Fabregi spowodowała spadki notowań akcji na giełdzie w Buenos Aires, w tym także notowań obligacji rządowych.

Zdaniem analityków rynków finansowych dymisja zostanie przyjęta przez rynki negatywnie, zwłaszcza w okresie, w którym rząd Argentyny walczy z kryzysem gospodarczym i jednym z najwyższych wskaźników inflacji na świecie. Niedawno Argentyna znów stanęła na progu niewypłacalności.

_ - To nie jest dobry znak. Fabrega uważany był za osobę o poglądach umiarkowanych i za wybitnego znawcę mechanizmów rynków finansowych _ - powiedział analityk Goldmana Sachsa Alberto Ramos.

Czytaj więcej w Money.pl
Walka z wirusem Ebola. To będzie przełom? Afrykański Bank Rozwoju ogłosił, że na walkę z epidemią przeznaczy dodatkowe 155 mln dol.
Utylizowali miny. Zginęło przynajmniej 10 osób Szef MSW, poinformował, że dwa tygodnie temu Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego stwierdziła poważne naruszenia w tym zakładzie.
Ważny polityk komentuje protesty w Hongkongu Szef chińskiej dyplomacji wyraził przekonanie, że władze regionu mają pełną możliwość poradzenia sobie z sytuacją, działając w ramach prawa.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz