Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef kolejowych zwiazków zaleca ministrowi spowiedz

0
Podziel się:

W opinii Leszka Miętka, ewentualny strajk na kolei jest prowokowany przez sam rząd, a zwłaszcza ministra transportu.

Szef kolejowych zwiazków zaleca ministrowi spowiedz
(pkp.pl)

Strajku na kolei przed nowym rokiem nie będzie. To zapewnienie szefa konfederacji kolejowych związków zawodowych.

Leszek Miętek przypomniał w radiowej Jedynce, że związkowcy chcą, aby do 28. grudnia odbyło się ich spotkanie z grupą PKP, w sprawie ulg przewozowych. W rozmowach ma pośredniczyć mediator wskazany przez ich pracodawcę. W opinii Leszka Miętka, ewentualny strajk na kolei jest prowokowany przez sam rząd, a zwłaszcza ministra transportu.

- _ Ta hipokryzja, która płynie z tamtej strony i taka konfrontacja, prosiłbym żeby ona przez pana ministra została wytonowana bo jeśli on jest osobą wierzącą to myślę, że przed świętami trzeba się z tego wyspowiadać _- powiedział Miętek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MIĘTKA:

Szef Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych przypomniał, że przedstawiciele jego branży walczą o utrzymanie ulg przejazdowych bądź w razie ich likwidacji - o zastąpienie ich rekompensatami. Leszek Miętek wskazał, że wbrew pozorom ulgi nie są żadnym przywilejem zawodowym.

- _ Kolej to jest taka firma w której trzeba się przemieszczać, od pociągu do pociągu. W moim przekonaniu około 70 proc. przejazdów to przejazdy technologiczne _- mówi Miętek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MIĘTKA:

Wczoraj kolejarze ogłosili referendum w sprawie utrzymania ulg i ewentualnego strajku generalnego. Ponad 95 procent pracowników wszystkich spółek kolejowych opowiedziało się za utrzymaniem ulg i zorganizowaniem strajku w razie ich braku.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk sparaliżuje PKP? Oto plan awaryjny Dziś ostatni dzień referendum, za tydzień wyniki. Kolejarze decydują, czy będą strajkować.
Sensacja na PKP. Opanowali obsługę komputera Nad przyszłością polskiej kolei zastanawia się Anna Anagnostopulu.
Grozi nam paraliż na PKP? Szykują wielki strajk Po 9 grudnia część pociągów zostanie na bocznicach. Powodem groźby strajku jest zapowiedziane ograniczenie ulg na bilety dla kolejowych emerytów i rencistów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)