Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef MON z wizytą na Ukrainie

0
Podziel się

Minister obrony Tomasz Siemoniak będzie tam rozmawiał m. in. o dwustronnej współpracy obronnej.

Szef MON z wizytą na Ukrainie
(Bartosz Krupa/East News)
bErizzVN

Minister obrony Tomasz Siemoniak poleciał z roboczą wizytą na Ukrainę, gdzie będzie rozmawiał m. in. o dwustronnej współpracy obronnej - poinformowało MON.

Tematem rozmów szefa MON z jego ukraińskim odpowiednikiem Pawło Lebiediewem będą zagadnienia dwustronnej współpracy techniczno-wojskowej i wymiany szkoleniowej, w tym słuchaczy uczelni wojskowych obu krajów, a także zaawansowanie prac nad tworzeniem litewsko-polsko-ukraińskiej brygady.

W trakcie wizyty Siemoniak, któremu będą towarzyszyć odpowiedzialny za uzbrojenie i modernizację wiceminister Waldemar Skrzypczak i szef Sztabu Generalnego gen. broni Mieczysław Gocuł, spotka się też z dowódcą ukraińskiej marynarki wojennej adm. Jurijem Iljinem.

bErizzVP

List intencyjny w sprawie utworzenia brygady przedstawiciele ministerstw obrony Polski, Litwy i Ukrainy podpisali w listopadzie 2009. Brygada ma być wykorzystywana w międzynarodowych operacjach pokojowych pod mandatem ONZ, UE i NATO. Pododdziały wydzielane do brygady pozostaną w swoich miejscach stałej dyslokacji i mają być podporządkowywane dowódcy brygady na czas ćwiczeń i misji. Dowództwo trójnarodowej brygady ma się mieścić w Lublinie.

Oprócz zacieśnienia współpracy wojskowej trzech państw sformowanie brygady ma aktywizować współpracę Ukrainy z NATO, według założeń na bazie brygady można by też powoływać kolejną grupę bojową Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/m258610.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pieniadze;na;wojsko;jestesmy;gotowi;do;oszczednosci,91,0,1363547.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wojsko jest gotowe na cięcia w budżecie Minister obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że mimo zmniejszenia budżetu MON nie ucierpią wieloletnie programy modernizacyjne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m134892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;zaatakowany;przed;katedra;w;lucku,116,0,1345908.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zaatakował prezydenta pod katedrą. Chciał... Kiedy prezydent Komorowski zatrzymał się, by przywitać się z ludźmi, podszedł do niego młody człowiek z jajkiem w dłoni. Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu zareagowali błyskawicznie, powalając napastnika na ziemię.
bErizzWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)