Notowania

wiadomości
09.06.2014 14:56

Szef NBP otrzymał tytuł "Wybitnego Polaka"

Tytuł Wybitnego Polaka przyznawany jest osobom, które swoimi dokonaniami i zaangażowaniem przyczyniają się do umacniania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Narodowy Bank Polski/Flickr)

Kapituła Konkursu _ Teraz Polska _ przyznała tytuły _ Wybitnego Polaka _ szefowi NBP Markowi Belce, komisarzowi UE ds. budżetu Januszowi Lewandowskiemu i reżyserowi Andrzejowi Wajdzie. Po raz 24. wyróżniono też firmy oferujące produkty i usługi wysokiej jakości.

Prezes fundacji Polskiego Godła Promocyjnego _ Teraz Polska _ Krzysztof Przybył wyjaśnił na konferencji prasowej w poniedziałek, że tytuł _ Wybitnego Polaka _ przyznawany jest osobom, które swoimi dokonaniami i zaangażowaniem przyczyniają się do umacniania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków.

W tym roku kapituła postanowiła przyznać wyróżnienia: szefowi Narodowego Banku Polskiego prof. Markowi Belce, unijnemu komisarzowi ds. budżetu i planowania finansowego Januszowi Lewandowskiemu oraz reżyserowi Andrzejowi Wajdzie. Przybył dodał, że wyróżnione osoby są _ swoistymi ambasadorami marki Polska _.

Tytuł _ Wybitnego Polaka _ przyznano po raz piąty.

Po raz 24. wyróżniono także firmy i przedsiębiorstwa, które - zdaniem kapituły - oferują produkty i usługi o najwyższej jakości. Dyrektor konkursu Michał Lipiński wyjaśnił, że w tym roku nagrody za najlepsze produkty otrzyma 15 firm, a osiem przedsiębiorstw za najlepsze usługi. Wśród wyróżnionych są m.in.: Polfa Warszawa, Kopex Machinery, Lidl Polska Sklepy Spożywcze, Siódemka, Fabryka Porcelany Ćmielów, ArcelorMittal Poland czy firma Amber Ring.

_ Wśród zwycięzców są małe rodzinne, jak i duże, które swoje usługi i produkty oferują nie tylko w Polsce. To najlepszy dowód, że aby wygrać, nie trzeba być wielkim graczem, ale trzeba oferować produkty i usługi wysokiej jakości _ - podkreślił Lipiński.

Nagrodami _ Teraz Polska _ nagrodzono także cztery firmy, które szczególnie działają na rzecz promocji naszego kraju za granicą. Wyróżniono m.in.: firmę Sunreef Yachts z Gdańska, produkującą luksusowe jachty i łodzie motorowe.

Godła otrzymało również pięć samorządów (Michałowice, Dobrzyce, Kartuzy, Legnica i Lublin), które - zdaniem kapituły - tworzą najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Z okazji rocznicy ćwierćwiecza częściowo wolnych wyborów, kapituła wyróżniła 25 młodych liderów, którzy - jak podkreślono - mają największą szansę uzyskać wpływ na kierunek rozwoju Polski. Nagrody przyznano m.in. Sebastianowi Kulczykowi (prezesowi zarządu Kulczyk Investments), Adamowi Bodnarowi (wiceprezesowi Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka), Marii Seweryn (aktorce i reżyserowi teatralnemu) czy Dorocie Masłowskiej (pisarce).

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas poniedziałkowej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Belka: Mamy demokrację, ale dużo do zmian - Polacy nauczyli się przez poprzednie stulecia walczyć z państwem i nie wierzyć nikomu, polegać tylko na sobie i swojej najbliższej rodzinie - mówi prezes NBP.
Marek Belka : euro dla Polski bardzo ryzykowne ekonomicznie / fot: Narodowy Bank Polski/Flickr" /> Marek Belka: euro dla Polski ryzykowne ekonomicznie _ Dopóki eurostrefa jest w pokryzysowej fazie odbudowy, a ożywienie w krajach starej UE może ulec odwróceniu, entuzjazm do wchodzenia do eurostrefy nie jest w Polsce duży _.
NBP nie chce wzrostu rezerw walutowych _ - W jaki sposób możemy nie dopuszczać do tego, żeby nasze rezerwy walutowe rosły zbyt szybko? Porozumiewając się i koordynując naszą politykę z Ministerstwem Finansów _ - uważa Marek Belka, prezes NBP.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz