Notowania

program sld
18.09.2012 09:13

Szef SLD wie, skąd wziąć 34 mld złotych

Leszek Miller przekonuje, że taką kwotę do budżetu przyniesie opodatkowanie tych transakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej przekonuje, że taką kwotę do budżetu przyniesie opodatkowanie transakcji finansowych.

Leszek Miller przypomniał o postulacie programowym SLD w radiowej Trójce.
Zdaniem Leszka Millera takie rozwiązanie byłoby sprawiedliwe.

_ - Jeśli weźmiemy 250 dni roboczych i opodatkujemy tę kwotę na pół procent to będziemy mieć 34 mld zł wpływów. Więc jeżeli pani kupuje coś za 10 zł, to płaci pani podatek 2,3 zł. A jeżeli ktoś robi spekulacyjną transakcję na 100 tys. dolarów nie płaci nic. Tak wygląda polska sprawiedliwość w amberpaństwie _ - wyjaśnia Miller.

POSŁUCHAJ LESZKA MILLERA:

źródło: IAR

SLD przedstawiło w niedzielę swój program gospodarczy. Oprócz wprowadzenia podatku od transakcji finansowych postuluje między innymi wprowadzenie trzeciego, w wysokości 40 procent , najwyższego progu podatkowego dla najlepiej zarabiających.

Czytaj więcej w Money.pl
Walka z kryzysem według SLD. Okręgi przemysłowe i podatek dla najbogatszych Zdaniem Leszka Millera, szefa SLD, możliwe jest utworzenie 500 tys. nowych miejsc pracy.
Miller zna recepty na kryzys. Są trudne Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiada się między innymi za powrotem do trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających.
Tagi: program sld, Leszek Miller, sld, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz