Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szpiegujące czajniki z Chin. Rosjanie demaskują

0
Podziel się

Rosyjska Agencja Rosbałt opisuje odnalezienie w żelazkach i czajnikach z Chin urządzeń, które same łączą się z siecią bezprzewodową i przekazują przechwycone w ten sposób informacje.

Szpiegujące czajniki z Chin. Rosjanie demaskują
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEqCFPGt

W pochodzących z Chin czajnikach i żelazkach ukryte są urządzenia szpiegowskie. Tak przynajmniej uważają rosyjscy śledczy, którzy w Sankt Petersburgu w urządzeniach gospodarstwa domowego znaleźli specjalne nadajniki.

W dobie wzajemnego szpiegowania Chińczycy wielokrotnie oskarżani byli o nielegalne monitorowanie treści na zagranicznych serwerach.

Nigdy jednak nie robili tego w taki sposób. Rosyjska Agencja _ Rosbałt _ opisuje odnalezienie w żelazkach i czajnikach z Chin urządzeń, które same łączą się z siecią bezprzewodową i przekazują przechwycone w ten sposób informacje na zagraniczne serwery.

bEqCFPGv

Te rewelacje ujawniono tuż po tym, jak Unia Europejska przyjrzała się prezentom rozdawanym podczas niedawnego szczytu G20 w Sankt Petersburgu. Pojawiły się bowiem doniesienia, że rosyjskie podarki mogły być mitologicznym trojańskim koniem.

Czytaj więcej w Money.pl
To Chiny lub Rosja zaatakowały Finlandię? Minister spraw zagranicznych Finlandii powiedział, że agenci obcego wywiadu dokonali hakerskiego ataku na dużą skalę na sieć informatyczną fińskiego rządu.
Niemcy i Amerykanie nie będą się szpiegować Niemieckie media donoszą o specjalnej umowie. Zapowiedź porozumienia niepokoi Brukselę.
bEqCFPGW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)