Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szwajcaria zapowiada częściowe sankcje dla Rosji

0
Podziel się:

33 osoby, wobec których obowiązują unijne sankcje, nie mogą już zakładać w Szwajcarii nowych kont bankowych ani realizować jakichkolwiek nowych transakcji.

Szwajcaria zapowiada częściowe sankcje dla Rosji
(malias/CC/Flickr)
bEDPdtLV

Szwajcaria zadeklarowała, że zastosuje się do części sankcji nałożonych przez Unię Europejską na 33 osoby z Rosji w związku z aneksją Krymu, by szwajcarski sektor finansowy nie był piętnowany jako beneficjent obecnego kryzysu.

Na mocy decyzji szwajcarskiej Rady Federalnej (rządu) 33 osoby, wobec których obowiązują unijne sankcje, nie mogą już zakładać w Szwajcarii nowych kont bankowych ani realizować jakichkolwiek nowych transakcji za pośrednictwem tamtejszych instytucji finansowych. Osobom tym nie wolno również transferować do Szwajcarii żadnych aktywów majątkowych.

Jak głosi oficjalny komunikat, rząd nie chce, by powstało wrażenie, że szwajcarski rynek finansowy ciągnie korzyści z restrykcyjnych posunięć UE.

bEDPdtLX

Żadnym ograniczeniom nie będzie natomiast podlegać działalność biznesowa, jaką osoby objęte sankcjami podjęły w Szwajcarii już wcześniej. Jednak na mocy rozporządzenia rządu działalność ta musi zostać zgłoszona sekretariatowi stanu do spraw gospodarki.

Czytaj więcej w Money.pl
Janukowycz chce walczyć o Krym. "Aneksja to wielka tragedia" Były prezydent uważa, że gdyby on pozostał u władzy, nie doszłoby do przejęcia półwyspu.
Chodorkowski ma prawo pobytu w Szwajcarii Kanton St. Gallen motywował wniosek ważnym interesem publicznym oraz ważnymi interesami fiskalnymi kantonu.
USA chcą od Rosji odpowiedzi na piśmie Barack Obama ma propozycję rozwiązania konfliktu na Wschodzie.
bEDPdtMy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)