Szwajcarski pałac Kulczyków

Willa, którą w szwajcarskim kurorcie St. Moritz budował przed śmiercią Jan Kulczyk, stała się bohaterką  jednego z odcinków amerykańskiego programu o tajnikach życia miliarderów "Secret Lives of the Super Rich".

Rezydencja mieści się na działce o powierzchni około 4 tys. m2. Została wybudowana po to, by "zapierać dech w piersiach".

Ściany pokryte 24-karatowym złotem i futrem z norek, sekretna biblioteka, podziemne spa i basen wielkości jeziora. To tylko niektóre z luksusów, które kryje posesja.

Koszt budowy miał sięgnąć 150 mln franków, czyli ponad 600 milionów złotych! Teraz, jak informuje CNBC, nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za 185 mln dol.

Kulczyk nie był jedynym w Polsce miliarderem ze słabością do imponujących posesji.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Tosiek
2018-01-03 18:49
Jak patrzę na tych biznesmenów to zastanawiam się, w jakiej Polsce oni przedtem żyli, kim byli, że swoje pierwsze miliony mogli zarobić legalnie. Jeśli byli przedtem szarymi obywatelami to skąd ten nagły przypływ gotówki proszę nie myśleć, że zazdroszczę im majątku, ale nie mieści mi się w głowie te nagłe cudowne wyczucie rynku jak nie masz kasy by muc inwestować to nic nie zdziałasz tylko skąd była ta kasa
DaX.
2018-01-03 16:59
Ci którzy mówią że "zbrodnia nie popłaca" powinni zobaczyć dom Kulczyka.
Lucjan
2017-12-17 11:42
Dorobił się na handlu naszym majątkiem narodowym przy przyzwoleniu władz państwowych.Komisja śledcza powinna sprawdzić legalność czerpania zysków z okradania własnego kraju.
Pokaż wszystkie komentarze (92)