Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
03.05.2011 07:40

Szwajcarzy wytropili fortunę Kaddafiego

360 mln franków szwajcarskich może być nielegalnymi aktywami mającymi związek z libijskim liderem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*_ - 360 mln franków szwajcarskich, mogą być nielegalnymi aktywami mającymi związek z libijskim liderem Muammarem Kadafim i jego otoczeniem - _ poinformowało szwajcarskie MSZ. Wspomina też o Mubaraku i Ben Alim. *

Ślady około 410 mln franków szwajcarskich wiodą do byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, a 60 mln - do byłego prezydenta Tunezji Zina el-Abidina Ben Alego - poinformował rzecznik szwajcarskiego MSZ Lars Knuchel.

Dodał, że _ sumy te zamrożono zgodnie z rozporządzeniem rządu szwajcarskiego o blokowaniu w Szwajcarii potencjalnie nielegalnych środków _.

Szwajcaria, przez wielu uważana za raj dla nieuczciwie zdobytych majątków, w ostatnich latach usilnie pracuje nad zmianą tego wizerunku - pisze Reuters.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t138560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smierc;syna;kaddafiego;uderzy;w;nato,231,0,821991.html) Śmierć syna Kaddafiego uderzy w NATO Ekspert: W odróżnieniu od swych braci, Saif al-Arab Kaddafi nie był wysokiej rangi dowódcą ani propagandzistą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t138545.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libijczycy;zaatakowali;zachodnie;ambasady,144,0,821648.html) Libijczycy zaatakowali zachodnie ambasady W reakcji na wieść o śmierci syna i trzech wnuków Kaddafiego, tłum w stolicy Libii Trypolisie zaatakował ambasady Wielkiej Brytanii, USA i Włoch oraz biura ONZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosja;krytykuje;nato;za;atak;na;trypolis,21,0,821525.html) Rosja krytykuje NATO za atak na Trypolis Chodzi o bombardowanie, w którym miał zginąć jeden z synów libijskiego dyktatora.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz