Notowania

pkp
20.01.2011 07:13

Szygulski: Jadąc pociągiem, róbmy pamiątkowe zdjęcia

Likwidując pociągi, minister Massel wchodzi w buty poprzedników.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się, że termin _ korekta rozkładu jazdy _ oznacza tak naprawdę likwidację kolejnych pociągów. Tak będzie i tym razem, mimo grudniowych zapowiedzi rządu, że na kolei będzie już tylko lepiej.

Nowy wiceminister infrastruktury jest zresztą przekonany, że odwołanie 20 pociągów będzie korzystne dla pasażerów. Dzięki temu mamy mieć do dyspozycji dłuższe składy, które będą mniej przepełnione. Zmniejszy się więc ryzyko, że do pociągu nie wejdziemy w ogóle, a jeśli już wejść się uda, to z pewnością rzadziej będziemy musieli podróżować w toalecie lub w przejściu między wagonami. Pytanie jak długo będzie lepiej?

Zapowiedzi PKP Intercity, że spółka wyremontuje co najmniej tyle samo wagonów, co w roku ubiegłym, bardziej niepokoją niż uspokajają. W 2010 roku napraw przeprowadzono zdecydowanie za mało. Jeśli więc PKP Intercity wykonają w tym roku tylko swój plan minimum, za kilka miesięcy znów będziemy musieli likwidować kolejne pociągi, żeby zapewnić tabor dla tych które zostaną.

Chyba że minister Massel wymusi na przewoźniku nie tylko likwidację połączeń, ale również poprawę strategii. Sam twierdzi, że będzie dopingował spółkę do zwiększania liczby remontów. Na razie jednak zaczął swe urzędowanie tak, jak poprzednicy, czyli od likwidacji pociągów. Lepiej więc spieszmy się kochać pociągi, skoro tak szybko odchodzą...

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t84156.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dluznicy;doluja;pkp;intercity;potezna;strata,215,0,586711.html) Dłużnicy dołują PKP Intercity, potężna strata Przewozy Regionalne są winne firmie 85 mln złotych. Maleje też liczba pasażerów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t127947.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gigantyczne;straty;kolei;przez;rok;ponad;730;mln;zl,85,0,747605.html) Gigantyczne straty kolei. Przez rok ponad 730 mln zł Mimo miliardowych dotacji z budżetu, większość spółek PKP wciąż notuje straty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t126452.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;horror;w;pociagach;kolej;sie;tlumaczy,248,0,747000.html) Znów horror w pociągach. Kolej się tłumaczy W podróż wybrało się kilkakrotnie pasażerów więcej niż normalnie - poinformowali kolejarze.
Tagi: pkp, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz