Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olimpiada w soczi
01.06.2013 16:00

Szykując olimpiadę w Soczi ukradli 50 mld dolarów

Według autorów raportu - prawie połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przygotowania do olimpiady Soczi - 2014 są przeżarte korupcją. Do takich wniosków doszli dwaj opozycyjni politycy: Borys Niemcow i Leonid Martyniuk. Opublikowali oni raport na temat przygotowań do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

Już na początku stawiają oni tezę, że igrzyska zimowe w 2014 roku będą najdroższymi w historii olimpiad. Ich koszt oszacowano na 50 miliardów dolarów.

Według autorów raportu - prawie połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków. -_ Pieniądze zostały po prostu ukradzione _ - napisali w raporcie Niemcow i Martyniuk. Podkreślają oni również, że olimpiada będzie się odbywała w rejonie wysokiego zagrożenia terrorystycznego.

Przypominają, że na północnym Kaukazie działają bandy ekstremistów i regularne oddziały terrorystyczne. Niemcow i Martyniuk wskazują także, że budowa obiektów olimpijskich zagraża środowisku naturalnemu i stabilności infrastruktury miejskiej w Soczi.

Czytaj więcej w Money.pl
Zła pogoda na olimpiadzie? Plan B, a nawet C Do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi pozostał ponad rok, ale dwa z olimpijskich obiektów - skocznia narciarska oraz lodowisko, na którym rywalizować będą łyżwiarze figurowi - zostały już sprawdzone podczas zawodów.
Urzędnicy z Kremla zatrzymani za korupcję Domagali się od jednego z rosyjskich biznesmenów 10 mln rubli za przydzielenie pomieszczeń biurowych w centrum Moskwy.
Tagi: olimpiada w soczi, soczi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz