Notowania

Szykujemy coś takiego, że "Platformie zmięknie rura"

Marek Suski zapowiada ujawnienie ukrytych atutów PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

Money.pl: Platforma Obywatelska pozwała w trybie wyborczym Prawo i Sprawiedliwość. Chodzi o słowa z waszej kampanii, że w Polsce przez 4 lata nic się nie zmieniło. Zdaniem Platformy, jest to kłamstwo i dlatego kieruje sprawę do sądu. Obawia się Pan przegranej?

Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości: Platforma się ośmiesza. Jeśli nas pozywa do sądu, dlatego że negatywnie oceniamy ich rządy, to jest to nieporozumienie. Chyba że idziemy w kierunku państwa typu Białoruś czy Rosja, gdzie każdy, kto krytykuje władze, może być represjonowany.

CZYTAJ FELIETON DZIENNIKARZA MONEY.PL

[

Tymczasem to Platforma stosuje bardzo agresywny język. Słyszeliśmy przecież, że jesteśmy _ faszystami _, _ bydłem _ czy _ watahą do dorżnięcia _. Ta sama PO rozpaczliwe reaguje na słuszną krytykę jej rządów, chwytając się pozwu sądowego. W ten sposób próbuje się ograniczać wolność słowa i debaty publicznej.

W takim razie liczy się Pan z tym, że sąd może przyznać rację Platformie?

Miałem kiedyś nauczyciela, który mówił, że niezgłębione są wyroki sądu. Tak więc wszystko jest możliwe i nie jestem w stanie dziś powiedzieć, jakie będzie orzeczenie.

Platforma pozywa PiS o ogólne sformułowania takie jak to, że w Polsce nic się nie zmieniło i panuje bałagan. Czy to nie jest tak, że brakuje ze strony PiS bardziej konkretnego przekazu? Gdybyście punktowali konkretne posunięcia rządu, PO byłoby znacznie trudniej odwoływać się do sądu.

Powiedzieliśmy przecież, że zapraszamy ich na debaty z fachowcami. Jeśli przyjąć wersję Platformy Obywatelskiej, to nie wiem z kim chce się spotkać obecny minister obrony. Bo chyba nie z Aleksandrem Szczygłą, który zginął pod Smoleńskiem. To samo tyczy się minister rozwoju regionalnego, która już ze swoją poprzedniczką, Grażyną Gęsicką, nie porozmawia. Po prostu proponujemy debaty z fachowcami, a nie z osobami, które zginęły i to wyniku nieudacznictwa PO, której rząd organizował ten lot. Chcemy wystawić ekspertów w każdej dziedzinie, a nie tylko tych naszych byłych ministrów, którzy przeżyli nieudolne rządy Platformy.

Czy to nie jest jednak tak, że część ubytków kadrowych PiS poniósł na własne życzenie? Paweł Kowal przewodniczy dziś zupełnie innej partii, a Zyta Gilowska przestała angażować się w politykę.

Równie dobrze można powiedzieć, że Sikorski mógłby rozmawiać sam ze sobą, bo przecież był ministrem także w naszym rządzie. Propozycje debat na warunkach, które proponuje PO to niepoważna zagrywka a wręcz bezczelność. Część naszych ministrów zginęła i na rozmowę już nie przyjdą.

Może jest jednak tak, że po prostu nie macie ich kim zastąpić, bo PiS brakuje zaplecza znanych nazwisk, które mogłyby podjąć dyskusję z czołowymi postaciami obecnego rządu?

Tylko że my właśnie proponujemy spotkanie i dyskusję z naszymi ekspertami. Są to osoby, które, jeśli wygramy wybory, mogą pełnić funkcje ministerialne. Tymczasem Platforma po prostu się ich boi i opowiada jakieś bajki, że nie chcemy stanąć do debaty. My oczywiście chcielibyśmy, tylko na razie nie mamy umiejętności zmartwychwstawania.

Tylko że na razie nie znamy z Państwa strony żadnych konkretnych nazwisk. Naturalnie nasuwa się więc pytanie czy nie blefujecie?

[ *INTERNAUCI DYSKUTUJĄ NA FORUM O WARUNKACH NA JAKICH CHCE DEBATOWAĆ KACZYŃSKI: *

]( http://www.money.pl/forum/temat,29,2877491,2877491,15,0,kaczynski;podejmuje;rekawice;beda;debaty;z;po.html )

Niedługo będzie się mógł pan przekonać czy tak jest, gdy tylko ogłosimy listy naszych kandydatów do Sejmu i Senatu. W tym momencie Platformie zmięknie rura, zbieleje oko i po prostu uciekną w krzaki ze strachu przed naszymi fachowcami. Bo przecież tak naprawdę oni ich nie mają, są dyletantami, co widać po skutkach ich rządów.

Przykładowo największym sukcesem minister Julii Pitery w walce z korupcją jest to, że wykryła zakup dorsza za 6 złotych. Podobne są dokonania ministrów Grabarczyka czy Klicha. PO nie ma tak naprawdę żadnych sukcesów, którymi mogłaby się po 4 latach rządzenia pochwalić. Nawet minister Rostowski okazał się być absolutnym dyletantem, skoro zadłużał państwo ponad dwa razy szybciej, niż to miało miejsce za czasów Gierka.

Kim więc będą fachowcy PiS, którzy wniosą nową jakość rządzenia? Czy jest Pan w stanie podać już teraz jakieś konkretne nazwiska?

Jeszcze w tym tygodniu będzie ich prezentacja. Przyjęliśmy koncepcję, że ujawnimy wszystkie nazwiska na jednej konwencji. Wtedy panika, która zapanuje w Platformie, powali tę partię. Znam te osoby i są to naprawdę najwyższej klasy fachowcy.

Czytaj więcej na temat kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t155052.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pkw;chce;wyjasnien;od;po;chodzi;o;polske;w;budowie,76,0,895564.html) PKW donosi na PO. Materiały w prokuraturze Państwowa Komisja Wyborcza chce wyjaśnień na temat konferencji _ Polska w budowie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t137921.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pozew;wyborczy;przeciw;pis;duzy;potencjal;komicznosci,59,0,895547.html) PO pozywa PiS. "Duży potencjał komiczności" - _ Jeszcze dziś do sądu w trybie wyborczym trafi pozew przeciwko PiS _- powiedział szef kampanii wyborczej PO, Jacek Protasiewicz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkw;zarejestrowala;komitety;wyborcze,72,0,895304.html) Znamy komitety wyborcze. Kto wystartuje? O godzinie 16.15 minął termin w jakim Komisja przyjmowała zawiadomienia o rejestracji.
Tagi: kampania wyborcza, wybory, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz