Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tadeusz Jarmuziewicz nowym szefem PO w Opolu

0
Podziel się

Przez ostatnie 6 lat sprawował funkcję wiceministra infrastruktury. Premier zdymisjonował go latem tego roku z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpinie Bau budującymi autostradę A1.

Tadeusz Jarmuziewicz nowym szefem PO w Opolu
(Boston9/CC/http://pl.wikipedia.org)
bDBlciHp

Były wiceminister infrastruktury, poseł PO Jarmuziewicz był jedynym kandydatem na to stanowisko. Otrzymał 75 głosów poparcia, przeciwko jego kandydaturze były cztery osoby.

_ - Teraz będzie trudniej, bo będziemy mieć kilka twardych orzechów do zgryzienia. Czeka nas istny festiwal wyborczy _ - mówił Jarmuziewicz, dziękując za poparcie. _ - Do tego, że mamy wahania w sondażach poparcia, sami dołożyliśmy rękę. Więcej słychać na temat naszych problemów wewnętrznych, niż o tym co mamy do zaproponowania Polsce. Na szczęście na Opolszczyźnie nas te spory omijają _ - dodał.

Jarmuziewicz zastąpi na stanowisku przewodniczącego PO w Opolu Ryszarda Zembaczyńskiego, prezydenta miasta sprawującego tę funkcję przez trzy kadencje. Zembaczyński wycofuje się z życia politycznego z powodów zdrowotnych. Kilka miesięcy temu oficjalnie przyznał, że choruje na Parkinsona. Zapowiedział, że nie będzie się już po raz czwarty ubiegał się o fotel prezydenta Opola.

bDBlciHr

_ - Zastajesz Opole w dobrej sytuacji i będziesz zbierał owoce pracy Ryszarda Zembaczyńskiego _ - zwrócił się do nowego szefa opolskiej PO poseł Leszek Korzeniowski, szef regionalnych struktur PO. _ - Oczekuję tego, że utrzymamy organizację na pierwszym miejscu w sondażach, że wygramy z PiS i wybory na prezydenta Opola _ - dodał. Według członków opolskiej PO Jarmuziewicz będzie kandydatem partii na prezydenta Opola. _ - Nie mówię nie, ale to jeszcze daleka droga _ - powiedział Jarmuziewicz.

Tadeusz Jarmuziewicz jest posłem od 16 lat. Przez ostatnie sześć lat sprawował funkcję wiceministra infrastruktury. Premier zdymisjonował go latem tego roku z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpinie Bau budującymi autostradę A1. Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające niejasności w jego oświadczeniach majątkowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedy wybiorą nowego szefa PO? Jutro m.in. o kalendarzu wyborczym i sytuacji w partii ma dyskutować zarząd krajowy PO.
Warszawska PO ma nową przewodniczącą Dotychczasowa szefowa partii w stolicy zaprzeczyła, by zmiana miała wzmocnić prezydent Warszawy przed przyszłotygodniowym referendum w sprawie jej odwołania.
PO walczy o niską frekwencję w referendum Nie idźcie na referendum, zostańcie w domu - namawiają warszawiaków politycy Platformy i zamierzają to robić do końca kampanii.
bDBlciHS
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
KOMENTARZE
(0)