Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tajemnicza wyprawa Sikorskiego do Iranu

0
Podziel się

Polski minister będzie jednym z pierwszych polityków, którzy odwiedzą ten kraj, po zamrożeniu stosunków dyplomatycznych z Zachodem.

Tajemnicza wyprawa Sikorskiego do Iranu
(Xinhua News/East News)
bErhrUAB

Szefowie polskiej i szwedzkiej dyplomacji udadzą się z wizytami do Iranu. Dokładna data nie jest znana, ale wiadomo, że dojdzie do tego w najbliższych dwóch miesiącach.

Jak poinformowały irańskie media, Radosław Sikorski i Carl Bildt udadzą się do Iranu osobno, z dwoma odrębnymi wizytami. Mają rozmawiać z przedstawicielami władz najwyższego szczebla.

Polski i szwedzki minister będą jednymi z pierwszych polityków, którzy odwiedzą ten kraj, po zamrożeniu stosunków dyplomatycznych z Zachodem.

bErhrUAD

W ostatnią sobotę pierwszym sygnałem ich odmrożenia była wizyta szefowej włoskiej minister spraw zagranicznych, Emmy Bonino.

Poza nią w grudniu Iran odwiedziła jeszcze delegacja Parlamentu Europejskiego. Informację o wizycie polityków Polski i Szwecji zamieściła na Twitterze Ambasada Polski w Iranie a także Radosław Sikorski.

Rozluźnienie dyplomatyczne między Zachodem a Iranem nastąpiło po zmianie prezydenta. W czerwcowych wyborach niespodziewanie wygrał umiarkowany Hasan Rouhani. Pod koniec listopada Teheranowi udało się podpisać porozumienie atomowe w ramach grupy 5+1. Negocjacje w tej sprawie prowadzono przez 10 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważny rok dla polskiej kultury. Dlaczego? W ocenie Jana Malickiego najważniejszą rzeczą jest organizacja roku polskiego w Rosji i rosyjskiego w Polsce w 2015 r. _ - To dla nas jest ważne, bo daje nam szansę zaistnienia w świecie kultury. _
Większość Irańczyków ogląda zakazane kanały Szef irańskiego resortu kultury przypomniał, że podobna sytuacja miała miejsce w latach 80.
Nowy szef niemieckiego MSZ: Najpierw Polska Steinmeier wyjaśnił, że impulsem do podjęcia decyzji o szybkim przyjeździe do Polski był niedawny wywiad Bronisława Komorowskiego dla dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung.
bErhrUBe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)