Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tak Platforma może przegrać najbliższe wybory

0
Podziel się:

Taką diagnozę przedstawił posłom i senatorom PO profesor Janusz Czapiński z UW. Są one fragmentem badania polskiego społeczeństwa.

Tak Platforma może przegrać najbliższe wybory
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wyborcy PO mogą w 2015 r. zostać w domach. Frekwencja może być niższa niż 40 proc., a jeśli spadnie bardziej, PiS zdobędzie większość i będzie rządzić samodzielnie - czytamy w _ Gazecie Wyborczej _.

Takie dane przedstawił posłom i senatorom PO prof. Janusz Czapiński z UW. Są one fragmentem _ Diagnozy społecznej _, badania panelowego polskiego społeczeństwa.

Jego zdaniem, zanosi się na radykalny spadek frekwencji, nawet poniżej 40 proc. Do Sejmu weszłyby: PO, PiS, SLD i Ruch Palikota. Gdyby frekwencja spadła o kolejne 4 proc., PiS byłby w stanie samodzielnie tworzyć rząd.

Według informacji gazety, może chodzić nawet o większość konstytucyjną.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowelizacja budżetu? Rostowski ujawnia termin _ To jest całkiem normalny instrument w tak niepewnych czasach _ - powiedział minister finansów.
Schetyna popiera Kaczyńskiego w tej sprawie Wiceszef PO uważa, że kancelaria premiera powinna wdrożyć czynności sprawdzające w sprawie Narodowego.
Kaczyński apeluje o zjednoczenie w walce Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na potrzebę połączenia sił tych, którzy bronią polskiej pracy i polskich przedsiębiorców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)