Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tak przyjęli firm o Wałęsie w Czechach

0
Podziel się:

W czasie konferencji prasowej Wałęsa przypomniał również kilka historii ze swojego życia.

Tak przyjęli firm o Wałęsie w Czechach
(PAP/EPA)
bEKmoOSZ

Owacją na stojąco został przyjęty w Karlowych Warach film o Lechu Wałęsie. Obraz Wałęsa. Człowiek z nadziei w reżyserii Andrzeja Wajdy został zaprezentowany w niedzielę na odbywającym się w tym czeskim mieście 49. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

Lech Wałęsa przyjechał do Karlowych Warów by zaprezentować film o sobie w zastępstwie reżysera. Przed emisją filmu odbyła się konferencja prasowa, na której były prezydent RP i były przewodniczący Solidarności odniósł się do obrazu opowiadającego o jego życiu.

_ - Policzyłem to. Żyję około 600 tysięcy godzin, Wajda wybrał dwie. Tak, że oczywiście miałem pewne wątpliwości _ - powiedział Wałęsa. Przyznał, że na początku film go trochę denerwował, ale ostatecznie zdecydował, że nie będzie się wtrącać Andrzejowi Wajdzie do jego pracy.

bEKmoOTb

Wałęsa dodał, że jego życie jest o wiele bogatsze niż to prezentuje obraz. _ Były tam i momenty romantyczne i kryminalne, ale przecież reżyser musiał coś z tego wybrać _ - powiedział. Zaznaczył, iż w jego ocenie filmowa postać nie jest do niego podobna, ale już się z tym pogodził.

W czasie konferencji prasowej Wałęsa przypomniał również kilka historii ze swojego życia oraz to, jak przekonywał kolegów z pracy do przyłączenia się do strajku.

Na pokazie filmu oprócz ludzi kina, uczestników festiwalu i zwykłych widzów pojawił się również premier Czech Bohuslav Sobotka z małżonką. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że cieszy się przede wszystkim z tego, że mógł spotkać się z byłym prezydentem Polski. _ Bardzo się cieszę, chociaż rozmawialiśmy przede wszystkim o filmach _ - podkreślił Sobotka.

Film _ Wałęsa. Człowiek z nadziei _ został bardzo gorąco przyjęty przez festiwalową publiczność. Jak powiedziała ambasador RP w Pradze Grażyna Bernatowicz _ film został przyjęty przez czeskich widzów z zainteresowaniem _. _ Przedstawia epizody z najnowszej historii Polski, związane z obchodzoną w tym roku rocznicą 25 lat wolności. Prezydentowi Lechowi Wałęsie zgotowano owację na stojąco _ - dodała. Po projekcji filmu publiczność przez kilka minut stojąc oklaskiwała dzieło Andrzeja Wajdy.

bEKmoOTh

Czytaj więcej w Money.pl

bEKmoOTC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)