Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryanair w polsce
18.09.2012 17:43

Tanie loty. Ryanair otworzy nowe połączenia z Polską

Podczas konferencji prasowej w Katowicach wiceszef tej największej europejskiej linii lotniczej zapowiedział, że w przyszłym roku Ryanair będzie obsługiwał z i do Polski 126 połączeń, z czego 41 będzie nowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W przyszłym roku linia lotnicza Ryanair chce przewieźć na trasach z i do Polski 6 mln pasażerów, wobec 5,2-5,3 mln osób w 2012 roku. W ciągu najbliższych dwóch lat zamierza otworzyć w Polsce swoje kolejne bazy - podał wiceprezes linii Michael Cawley.

Podczas konferencji prasowej w Katowicach wiceszef tej największej europejskiej linii lotniczej zapowiedział, że w przyszłym roku Ryanair będzie obsługiwał z i do Polski 126 połączeń, z czego 41 będzie nowych.

_ - W lutym otworzyliśmy bazę operacyjną we Wrocławiu, w lipcu rozpoczęliśmy operowanie z lotniska w Modlinie. Jestem przekonany, że w najbliższych dwóch latach otworzymy o wiele więcej baz w Polsce _ - powiedział Cawley.

Tłumaczył, że tworzenie baz wynika z liczby pasażerów tej linii, obsługiwanych na danym lotnisku. _ Lotnisko, które obsługuje dla nas ponad 350 tys. pasażerów, to jeden bazujący samolot. Gdy liczba pasażerów rośnie, pojawiają się kolejne _ - powiedział wiceprezes.

W Polsce Ryanair operuje z 10 lotnisk - na siedmiu z nich jest liderem pod względem liczby pasażerów i ma ambicje, aby podobnie było na pozostałych trzech. _ W przyszłym roku Ryanair będzie największą linią lotniczą w Polsce _ - zadeklarował Cawley.

Jak mówił, w 2013 roku linia chce też osiągnąć pozycję lidera na lotnisku w Modlinie. W porcie lotniczym Katowice Ryanair obsługuje pięć połączeń. Przewoźnik szacuje, że w tym roku skorzysta z nich ponad 250 tys. osób.

W przyszłym roku ma to być ok. 300 tys. We wtorek linia poinformowała o zwiększeniu liczby połączeń z Katowic do Londynu Stansted z siedmiu do 14 tygodniowo. Oznacza to, że samoloty w tej relacji będą latać dwa razy dziennie. We wtorek linia odprawiła w Pyrzowicach swojego milionowego na tym lotnisku pasażera. Pani Katarzyna Okoń z Ostrowa Wielkopolskiego dostała dwa darmowe bilety.

Według wiceprezesa 6 mln przewiezionych pasażerów oznacza ok. 6 tys. miejsc pracy na polskich lotniskach oraz w ich otoczeniu. Cawley ocenił, że Polska ma wciąż olbrzymi potencjał rozwoju ruchu lotniczego. Jak mówił, Euro 2012 wzmogło zainteresowanie turystyką do Polski, co powinno przełożyć się także na zwiększenie liczby pasażerów linii lotniczych.

Ryanair to obecnie największy przewoźnik lotniczy w Europie. W tym roku zamierza przewieźć łącznie 79 mln pasażerów. Linia operuje na 169 lotniskach w 28 krajach. Ma 51 baz i obsługuje 1,5 tys. połączeń. Dysponuje blisko 300 samolotami.

Czytaj więcej w Money.pl
Tani lot wyższe opłaty. Nawet o 166 proc. _ Ryanair chwali się niskimi cenami jednak, jeśli chodzi o opłaty za przewiezienie bagażu, należy do najdroższych. _
Wszczęli dochodzenie przeciwko Ryanairowi Ich zdaniem, irlandzkie linie narażają na niebezpieczeństwo pasażerów. Szef Ryanair Michael O'Leary odrzucił te oskarżenia.
Będą nowe połączenia z polskich lotnisk Linia lotnicza Eurolot w sezonie zimowym uruchomi nowe zagraniczne kierunki, zwiększy częstotliwość rejsów na niektórych trasach.
Tagi: ryanair w polsce, ryanair, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz