Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Taniej przy dystrybutorach

0
Podziel się:

Paliwa w Polsce nadal będą tanieć przewidują analitycy

Taniej przy dystrybutorach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Z najnowszej przeprowadzonej przez portal E-petrol.pl oraz BM Reflex analizy detalicznych cen paliw w Polsce wynika, że paliwa ciągle tanieją i nadal będą tanieć.

_ W tym tygodniu po raz kolejny potaniała popularna benzyna bezołowiowa 95 - na początku tygodnia litr tego paliwa kosztował 4,35 złotego, zniżkowała również cena oleju napędowego, który średnio w kraju można było kupić w cenie 4,27 za litr _ - napisano w komentarzu E-petrolu.

Zawirowania na rynkach finansowych nie pozostają bez wpływu na rynek ropy - pisze BM Reflex. Obawy, że pogłębiający się kryzys finansowy będzie wpływał na dalsze spowolnienie gospodarcze i spadek popytu na ropę, pociągnęły w ostatnich tygodniach ceny surowca w dół. Dodatkowo Międzynarodowa Agencja Energii w swoim najnowszym raporcie zrewidowała w dół prognozy popytu na ropę w 2009 roku o 440 tys. bbl ( do poziomu 87,2 mln bbl).

Dodatkowo środowy raport Departamentu Energii USA wykazał wzrost zapasów ropy i benzyn odpowiednio o 8,1 i 7,2 mln bbl oraz spadek zapasów destylatów o 0,5 mln bbl.

_ Średnia krajowa cena popularnej benzyny 95 powinna oscylować w przedziale 4,25-4,30 zł za litr, Pb98 _ _ 4,55-4,60, kierowcy diesli za litr oleju napędowego również mogą wydać mniej - około 4,20-4,25 zł _ - dodają
eksperci.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)