Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rodzina na swoim
02.11.2011 13:34

Te banki ignorują singli. Nie dostaną kredytów z dopłatą

Cztery banki nie udzielą singlowi kredytu z dopłatą w programie Rodzina na swoim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

W czterech bankach singiel, który szuka kredytu z dopłatą w programie _ Rodzina na swoim _, usłyszy odmowę. Credit Agricole oraz mBank i Multibank zapowiadają jednak, że wprowadzenie takiej oferty to kwestia czasu. Eurobank zdecydowanie proponuje singlom kredyt bez dopłaty.

Preferencyjny kredyt mieszkaniowy jest obecnie dostępny w 17 bankach. Od września zmieniły się zasady jego przyznawania. Obok małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci mogą się o niego ubiegać także single. Takie osoby mogą na kredyt z dopłatą kupić mieszkanie o powierzchni maksymalnie 50 m. kw., przy czym dopłata może dotyczyć tylko 30 m. kw.

Chociaż nowe przepisy obowiązują już prawie dwa miesiące, nie wszystkie z 17 banków oferujących _ Rodzinę na swoim _ rozszerzyło listę beneficjentów programu o singli. Ustawa mówi co prawda kto może skorzystać z preferencyjnego kredytu, ale to bank decyduje, komu go faktycznie udzieli.

W chwili obecnej kredyt z dopłatą dla singli nie jest dostępny w Credit Agricole, Eurobanku, mBanku i Multibanku – wskazują dane Home Broker. Dwa ostatnie banki deklarują, że to sytuacja chwilowa i od połowy listopada preferencyjna oferta zostanie rozszerzona o osoby nie będące w formalnych związkach. Podobnie jest w Credit Agricole. _ - Okres pomiędzy przyjęciem nowelizacji ustawy przez Sejm, to jest 15. lipca, a rozpoczęciem jej obowiązywania był niezwykle krótki. W najbliższym czasie umożliwimy skorzystanie z oferty programu Rodzina na swoim również singlom - _ informuje Olga Wieszczek z biura prasowego Credit Agricole.

W październiku przeciętne oprocentowanie kredytów w programie _ Rodzina na swoim _ wynosiło według zestawienia Home Broker 6,01 proc. (kredyt na 200 tys. zł, wkład własny 30 proc.). W zależności od banku, kredyt może być udzielony na okres od 30 do nawet 50 lat.

Single, którzy zdecydują się na zakup nieruchomości spełniającej te kryteria mogą liczyć na comiesięczną dopłatę w wysokości nawet 480 zł (przy założeniu zakupu 50-metrowego mieszkania po maksymalnej dopuszczalnej cenie) i jednoczesną obniżkę comiesięcznej raty kredytu nawet o 30 proc. w przypadku kredytu udzielonego na okres 50 lat. Dla okresu 30 lat miesięczna oszczędność wynosi około 25 proc.

Kredyty w programie _ Rodzina na swoim _ będą dostępne na rynku do końca przyszłego roku. Ostatnie zmiany w regulacjach dotyczących limitu cen nieruchomości sprawiły, że znacznie zmniejszyła się dostępność mieszkań i domów spełniających warunki dofinansowania. Może to spowodować, ze banki nie tylko nie włączą do programu singli, ale w ogóle z niego zrezygnują przed terminem. Pierwszy już to zrobił - w sierpniu z kredytów z dopłatą wycofał się Deutsche Bank.

O _ dopłatach w _Rodzinie na swoim czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t111180.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rodzina;na;swoim;czy;sa;jeszcze;szanse,175,0,936879.html) Są szanse na tańszy kredyt mieszkaniowy? Mieszkanie na kredyt z dopłatami da się obecnie znaleźć w Gdańsku, Warszawie, Katowicach i Łodzi. Praktycznie niemożliwe jest to w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t20610.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/ranking-rodzina-na-swoim/) Ranking kredytów Rodzina na Swoim 2011 Od września trudniej jest otrzymać kredyt na mieszkanie z dopłatą. Money.pl przeanalizował oferty banków i sprawdził, który posiada najkorzystniejsze rozwiązanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t20611.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rodzina;na;swoim;odchodzi;co;ja;zastapi,81,0,918609.html) Deweloperzy zastąpią "Rodzinę na Swoim"? Jest pomysł na to, jak zastąpić stopniowo zanikający program "Rodzina na swoim".
Tagi: rodzina na swoim, dopłaty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki, banki, nieruchomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz