Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Telefony komórkowe w Polsce. Gubimy je w weekendy

0
Podziel się

Nasze telefony najczęściej giną lub są kradzione w czasie weekendu. Najwięcej zastrzeżeń kart sim ma miejsca w sobotnie i niedzielne poranki.

Telefony komórkowe w Polsce. Gubimy je w weekendy
(sjlocke/iStockphoto)
bDITPFmJ

Telefony komórkowe najczęściej tracimy przez naszą niefrasobliwość, ale zdarza się także, że padamy ofiarą kradzieży. Co zrobić, żeby nie narazić się na wysoki rachunek? Eksperci radzą jak najszybszy kontakt operatorem.

Rzecznik prasowy sieci Play, Marcin Gruszka wyjaśnia, że nasze telefony najczęściej giną lub są kradzione w czasie weekendu. Rozmówca zastrzega, że jego sieć nie prowadzi statystyk na temat zgłoszeń zagubionych i skradzionych telefonów. Marcin Gruszka informuje jednak, że najwięcej zastrzeżeń kart sim ma miejsca w sobotnie i niedzielne poranki.

Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji twierdzi, że utrata telefonu bywa konsekwencją nieuważnego zachowania użytkowników. Aparaty telefoniczne, podobnie jak portfele trzymamy często w miejscach łatwo dostępnych dla kieszonkowców, lub pozostawiamy je bez opieki.

bDITPFmL

Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży telefonu lub go zgubimy? Jacek Strzałkowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej radzi zachować spokój i w pierwszej kolejności zadzwonić na biura obsługi klienta naszej sieci. Tam możemy zastrzec naszą kartę sim i uniknąć niepotrzebnych wydatków. Warto zapisać sobie numer na linię abonencką operatora oraz numer identyfikacyjny telefonu, tak zwany IMEI.

W ostatnich latach liczba kradzieży telefonów komórkowych spadała z 87 tysięcy w 2005 roku do około 46 tysięcy w 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Czym płacić na wakacjach? Zobacz, gdzie najbardziej opłaca się wymieniać pieniądze i kto ubezpieczy twoje transakcje na wypadek bankructwa biura podróży.
Opłaty za transkacje kartą po europejsku? Zaproponowana przez Brukselę obniżka opłat interchange, różni się od tego nad czym pracuje Sejm. Za wydanie karty zapłacimy nawet 50 zł więcej?
Karta czy gotówka. Jak najtaniej płacić za granicą? Wygoda i bezpieczeństwo to coś czego oczekujemy w czasie wakacyjnych wyjazdów. Dlatego, by urlop za granicą był w pełni udany, warto wcześniej zadbać o finansowy spokój.
bDITPFnm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)