Notowania

praca
11.04.2007 15:29

Telepraca trafi do kodeksu pracy

Osobom pracującym w domu pracodawca będzie musiał stworzyć dobre warunki i wyposażyć je w sprzęt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Rząd przyjął propozycję zmian w prawie przygotowanych przez resort pracy, które mają uregulować zasady wykonywania pracy poza biurem. Zmiany nakładają obowiązki na pracodawcę, który zgodził się na to, aby jego pracownik wykonywał swoje obowiązki w domu.

Tak zwana telepraca w wielu przypadkach jest korzystna dla pracowników, szczególnie tych niepełnosprawnych, czy kobiet opiekujących się małymi dziećmi. Pracownik może bowiem samodzielnie regulować czas pracy.

Kuberski:
Zyskają pracownicy
i pracodawcy

Projekt zmian w kodeksie dotyczących telepracy zobowiązuje pracodawcę do stworzenia pracownikowi warunków odpowiadających standardom BHP. Ma też zapewnić sposoby komunikowania z pracownikami firmy.

"Zależało nam na zrównaniu uprawnień pracownika, który wykonuje pracę w siedzibie firmy, z tym, który pracuje w domu" - mówi Kazimierz Kuberski, wiceminister pracy i polityki społecznej.

Kaczyński:
Telepraca może przyczynić się do zwiększenia przyrostu naturalnego

Na system telepracy będzie można przejść w dowolnym momencie, zmiany może zaproponować pracodawca lub pracownik. Każda ze stron będzie miała trzy miesiące na sprawdzenie, czy ten system pracy jej odpowiada. Jeżeli pracownik stwierdzi, że nie, będzie mógł wrócić do pracy w biurze.

"Jest to zatrudnienie, które może mieć bardzo pozytywne skutki społeczne" - ocenia premier Jarosław Kaczyński. "Umożliwia łączenie pracy z opieką nad dzieckiem, przynajmniej w pewnych okresach" - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz