Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.09.2005 16:57

Telewizja zawiesza debatę Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska

Decyzja w sprawie piątkowej telewizyjnej debaty Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska została zawieszona. Zdecydowali o tym prezesi Polsatu, TVN i Telewizji Polskiej. Taka sytuacja ma potrwać do chwili rozstrzygnięcia wątpliwości zgłoszonych przez przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynanda Rymarza.

Podziel się
Dodaj komentarz

Państwowa Komisja Wyborcza chce wiedzieć, na jakich zasadach telewizja publiczna zamierza przeprowadzić debatę dwóch prowadzących w sondażach kandydatów. Chce też wiedzieć, jak nadawca publiczny zamierza zapewnić innym kandydatom równą możliwość zaprezentowania programów. Zastrzeżenia do debaty zgłosiła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jej zdaniem, przeprowadzenie debaty może naruszać zasady równości i bezstronności. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poprosiła o opinię w tej sprawie Państwową Komisję Wyborczą. Zaprzeczyła również, że Telewizja Polska konsultowała z nią pomysł transmitowania debaty na swojej antenie.

Pomysł debaty z udziałem kandydatów na prezydenta Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości spotkał się ze sprzeciwem innych partii politycznych. Z inicjatywy PSL powstał apel o wolne wybory w Polsce. "Przeprowadzenie debaty w TVP z udziałem tylko dwóch kandydatów na prezydenta, to zamach na pluralizm życia publicznego i poważne naruszenie prawa" - napisano w apelu. Jego autorzy chcą, by w Telewizji Polskiej odbyła się debata z udziałem kandydatów na prezydenta, których ugrupowania biorą udział w wyborach parlamentarnych. Apel podpisały PSL, SLD, Liga Polskich Rodzin, Socjaldemokracja Polska i Samoobrona.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz